Jak přestat: náhrada nikotinu

Publikováno 15. 10. 2007 v 0:01

Elektronická cigareta - pro váš zdravější životní styl, s ohledem na vaše zdraví i okolí

Elektronická cigareta - pro váš zdravější životní styl, s ohledem na vaše zdraví i okolí

Nikotin v prášku – továrna na sny

Jako pomoc při odvykání jsou často propagovány tablety, žvýkačky, náplasti, inhalátory a snad i čípky s nikotinem. Osobně si myslím, že to je tahání peněz z lidí a továrna na sny.

Několikrát jsem o něčem takovém uvažoval, ale došlo mi, že bych akorát vydal za nikotin 5× tolik a pak bych šel radši zpět k cigaretám.

Proč to nefunguje?

Kuřák není závislý jen na nikotinu, ale z velké části i na tom obřadu zapalování cigarety. A pokud mohu soudit podle sebe: Začínající nekuřák si zapálení další cigarety obhájí tím, že přece už jedou v něm nějaký nikotin je, tak to jedna cigaretka nemůže nijak zkazit.

Tudy tedy cesta nevede. Ale nic není ztraceno.

Kde všude je nikotin

Česká Wikipedie o nikotinu píše:

Nikotin je silně toxická, bezbarvá látka. Jedná se o rostlinný alkaloid obsažený v tabáku. Má stimulační a uvolňující účinky. Užívání nikotinu jako psychotropní látky je vázáno na tabák, zpravidla na jeho kouření.

Žádná novinka, ale stačí se mrknout na anglickou verzi hesla člověk je rázem překvapen! Nikotin se vyskytuje i v dalších rostlinách jako jsou:

ilustrační obrázek: rajče

Řešení pro mě

Vzhledem k tomu, že krabička cigaret stojí od 50 kč nahoru a kilo rajčat málokdy tuhle hodnotu přesáhne, můžu se denně cpát půlkilem rajčat.

A teď ta zajímavost

V 5. díle 11. epizody seriálu Simpsnovi vypěstuje Homer tomáky (anglicky tomacco) – rajčata skřížená s tabákem. Pokud si tuto epizodu pamatujete, víte, že to byla jedna z nejlepších.

Bob Baur z Oregonu ve Spojených státech amerických se nápadu chytl a v roce 2003 vypěstoval rostlinu, která rodila rajčata a obsahovala nikotin – narouboval rajčatový keř na kořeny tabákového. Nikdy však plod neochutnal, protože se bál, že plod může obsahovat smrtelné množství nikotinu.

Zkřížení bylo možné, protože obě rostliny (stejně tak jako brambory) jsou příbuzné z čeledi lilkovitých.

Přidat do záložek na Jagg.cz

Přečíst komentáře

 1. Dáša říká:
  20. 10. 2007 v 17:58

  Trochu nesouhlasím s názorem, že nikotinová substituce je na nic. Přestala jsem kouřit a beru 2 mg nikorety a rozhodně mi to pomáhá, když si po žvýkání zkusím dát cigárko, tak je mi z něj špatně, jsem pak jednoduše překouřená. Problémem ale je ,že začínám mít závislost na žvýkačkách:-). Ráno- kafíčko a žvejka…Zkoušela jsem přestat i bez žvýkaček, ale to mně absolutně nešlo, absťáky jsem nezvládala. Vím, že substituce je dražší než kouření samo, ale tak snad uvidím časem, třeba i s tímhle zkoncuju..Pak se budu obracet na poradnu:Přestat.žvýkat:-)Dáša

 2. Multimotyl říká:
  21. 10. 2007 v 11:12

  Právě toho se docela bojím. Pokud by se měla vybudovat závislost na žvýkání, tak je to špatně. Ale jak jsem psal – v rajčatech je taky nikotin a dát si půl kila rajčat denně ještě nikoho nezabilo :-)

 3. Jana říká:
  4. 11. 2007 v 15:30

  Dnes je to 6 den co nekouřím.Místo kartonu cigaret za 405 kč (staré zásoby) jsem si koupila NIQUITIN CQ pastilky myslim,že to stálo 350 kč.a používám podle návodu.Za 2 dny bych kupovala další karton cigaret,takže se chystam koupit nicorette inhaler.To pry nahradí cigaretu při pití alkoholu nebo ve společnosti.cena v lekarně 350,80kč.Nevim co mě čeká ,protože 6 dní je ještě málo,ale po těchto dnech,kdy u mě nenastal absták si věřim.

 4. Jana říká:
  4. 11. 2007 v 15:46

  Ještě k těm žvýkačkám.Myslim,že je lepší závislost na žvýkačkách než na cigaretě.Neni to záležitost 1 měsíce a duležité je naučit se ošidit vlastní smysli.Takže já bych třeba podle návodu pomalu omezovala žvýkačky nicorette a šidila bych se žvýkačkama bez cukru.Já se ted začínám šidit,že pod jazyk místo pastilky dám bombon, abych snížila denní dávku.Ale jak už jsem psala jsem v začátcích a nechci nic zakřiknout.

 5. Leona říká:
  1. 12. 2007 v 21:54

  od 21.10.nekouřim.Lepim si náplasti 21.mg,ale jen půlku na den,protože po celý je mi zle z překouření.Zkoušela jsem i žvýkačky,ale ty jsou hnusný a člověk na to pořád myslí.S náplastí jsem v pohodě.Nemám potřebu kouřit a hlavně jsem pevně rozhodnutá s tim zkoncovat.Jen si plánuju odstavení náplastí na pozdější dobu než jak je doporučeno.Tři měsíce by měly stačit.Já si to pojistim klidně dalšimi třemi navíc,jen ať mám jistotu,že už na cigaretu nesáhnu.

 6. IGI říká:
  17. 12. 2007 v 3:11

  ahojte je mi 19 a od nejakych 15 kourim 20 denne.Parkrat jsem zkousel prestat ale stejne jsem si za den musel od nekoho potahnout,je to tezke prestat kdy z bydlim s matkou ktera kouri,mam pritelkyni ktera kouri,otec kouri ,babicka kouri 50let povedlo se ji na rok prestat ale stejne zacala.Myslim si ze potom nema cenu ani smysl si kupovat nejake zvykacky,nebo naplasti v takovych
  podminkach stejne nezaberou.

 7. Ivan říká:
  17. 12. 2007 v 11:30

  Já jsem si včera koupil tabletky 4mg a když jsem to počítal,tak mě ty tabletky vyjdou „šul-nul“ s cigaretama,které bych za stejnou dobu vykouřil.Tak proč kouřit a „zasírat“ si plíce, když můžu cumlat tabletky. Jak se píše výše, mám obavy z toho, že se stanu závislý na těch tabletkách, ale vyrábějí se i 2mg, takže pokud se budu řídit návodem jak je užívat a budu mít pevnou vůli, tak to zvládnu a budu po nějaké době úplně „čistý“.A teď moje důvody, proč jsem přestal kouřit.
  1)začal jsem kašlat (zdraví!!!)
  2)peníze (už jsem prokouřil starší auto)
  3)přítelkyně (po každé cigaretě mi řekla že „smrdím“)
  4) není to moderní !
  Takže všem přeji pevnou vůli a hlavně si nedávejte „poslední cigáro“ nebo to jedno, abych zjistil „jestli mi to ještě chutná“. Receptory v mozku zjistí tabák a lítáte v tom znovu !!!

 8. Pavel říká:
  5. 3. 2008 v 0:59

  Zdravím všechny,
  od svých 14-ti let jsem kouřil cca 20 denně (pá a so výrazně vic). Dnes je mi 30 let a nekouřím asi tři roky. Přestal jsem ze dne na den bez jakýchkoliv naplástí, nebo žvýkaček. Po prvním dnu mně bylo líto si to druhý den pokazit, ale cigarety a oheň jsem u sebe nosil ještě asi dva týdny-abych fungoval s pocitem že ovládám já cigarety, né ony mne. K naprostému – příjemnému šoku jsem tímto vystavil manželku, miminko, rodiče a blízké okolí, ale hlavně sebe tím že to šlo pouze pevnou vůlí. Všem kteří se pokouší přestat moc fandím, smekám, gratuluju, držím palce, ale taky podotýkám, že jsem do 6 měsíců přibral 15 kilo ze kterých jsem do dnes shodil jen asi polovinu. Pavel.

 9. Franta říká:
  26. 6. 2008 v 18:23

  Já kouřil asi tak od 16, cca 20 denně, stejně jako Pavel, o víkendech a v hospodě šla moje spotřeba o několik set procent nahoru. Stručně shrnuto : smradlavý oblečení, kašel, plíce nestíhali, pocení, pusa ani náhodou, zuby v hajzlu, prachy v loji, problémy v práci. Neříkám, že všechno extrémně, ale od všeho kousek. Zkoušel jsem žvejky (hodinové škytavky), náplasti (tak nějak nic), nakonec inhalátor (doporučuju). Seknul jsem s tím naráz, a docela v pohodě už skoro měsíc nekouřím. Přesně jako Pavel jsem začal jíst, dost mě bolí břicho, tyhle pocity jsem na cigáru neměl nikdy. Doufám, že je to tím, jak se metabolismus dává do kupy, pokud bych začal nějak tloustnout, bez výčitek začínám opět kouřit. Radši schlank tabák než tlusťoch. Už končím, snad jen, že to není tak hrozný skončit, jen musí člověk sám pro sebe.

 10. ergo říká:
  24. 7. 2008 v 14:50

  Nikotin v rajčatech není. Je tam kyselina nikotinová (niacin). Obě látky jsou stejné asi jako kyselina sírová a sýr ;)

 11. ondra říká:
  4. 1. 2009 v 13:53

  Přestal jsem kouřit asi před rokem a půl, přestával kamarád tak jsem to skusil taky. Kamarád už zase kouří já vydržel,koupil jsem si náplasti nejdřív nicorete těmi jsem kouřil méně, ale nebylo to ono odlepovali jse, pak jsem si koupil niqitin také náplasti a šlo to.Bohužel jsem přibral cca 15kg., které nejdou schodit.Jsem rád,že nekouřím a celá rodina se mnou, ale ta váha je hrozná.Kdyby někdo věděl jak na ní a poradil co s tím byl bych rád.Díky

 12. kovvy říká:
  25. 3. 2009 v 20:46

  ahojky..tak ted už asi týden nekouřím,ale podotýkám,že to není moje první odvykání,ale doufám že již poslední,dřív jsem si kupoval 4mg nikotinové žvýkačky a jejich efekt byl nesporný,prostě mě hrozně uklidnili,podle mě je to ale jen oddalování vlastního odvykání a zbytečné vyhazování peněz..pořád si totiž do těla dodáváme nikotin a ten je zodpovědný za naši závislost…na druhou stranu,to pomůže překonat nejhorší období,pokud ale nemáme pevnou vůli,tak jsou žvýkačky zbytečná investice..

 13. Hanzic1986 říká:
  30. 9. 2009 v 18:21

  čus lidi, jen pár slov, chtěl jsem několikrát přestat kouřit jasnej scénář jenže není to tak jednoduchy nešlo to naráz ani postupně tak jsem jako alternativu vyzkoušel snuff tabák krabička je za 26Kč, žádný náplasti ani žvejkačky to jsou vyhozený peníze. jednou denně si „čichnu“ a opravdu síla, na cigaretku chut nemám. doporučuju. ted jen přestat se snuffem:x

 14. cudla říká:
  8. 11. 2009 v 2:03

  ty hovado…..jak muzes napsat ze nikotinove nahrazky jsou na hovno??ja tydne prokouril 1000kc naplasti mne stali 450kc tydne…nehulim uz 2.rok…prober se a prezer se rajcatama…tvuj web je k placi

 15. Michaela říká:
  12. 11. 2009 v 2:02

  Ahoj,co se mě týká…žvýkačky s nikotinem jsou k prdu a náplast tu ještě jednu mám bylo mi z toho akorát špatně a stejně sem si zapálila jak sem byla ve stresu z toho,že nesmím kouřit.To bylo asi před třemi lety.Teď jsem se zdravě naštvala a říkám si,že to nepotřebuju,že mi to smrdí a když jsem to já tak silný kuřák vydržela ten jeden den proč se k tomu znovu vracet a po čase začínat znovu od prvního dne?to je přece blbost…já to nepotřebuju vadí mi to smrdí to a leze mi to šíleně na nervy!První den jsem přežila ano přežila bylo to peklo:D se slovy ne,že nebudu kouřit,ale jo zapalim si ale az za chvili jsem si rikala a pak zase za chvíli,kdyz jsem pak koukala na ty hodiny páni ja už jsem nekouřila od večera aje druky den poledne no to je super:-)měla jsem strašnou radost sama ze sebe.Jo je fakt kafe si už nedám ráno z cigaretkou,ale každý se stim musí poprat sám,neboť každý sám za sebe lejlíp ví co na něj platí,ale jakékoliv nahražky jsou jen t bláta do louže.Jestli vás to taky štve prostě s tim svíkněte,protože vy kouřit nepotřebujete a jak si tohle uvědmíte budete silnější a budete se cítit supr:-)

 16. Michaela říká:
  12. 11. 2009 v 2:11

  Cudlo založ si vlastní web,když se ti tenhle nelíbí,nebo ho jednoduše nenavštěvuj.Vždyť o nic nejde,ale nemyslím si,že je nutné hned někoho urážet!Dělej jak myslíš.Měj co ti vyhovuje.Nikdo ti přece nic nenakazuje!!!!

 17. Kubajs říká:
  25. 11. 2009 v 19:26

  Zdar lidi. Neska je 25.11.2009 od 30.10 tak nějak nekouřim. Do ty doby od 15ti 20cku denně + dříve i tráva. Dříve jsem skoušel přestat nárazově a díky příležitosti. 2 týdny na jachtě s nekuřáky. Ale to nezabralo. Chuť byla ohromná. Nyní byla příležitost taková, že mi otec dovezl ze švédska žvýkací tabák „Snus“ Tak tomu tam normálně říkají. Je to vzduchem opracovaný tabák a porcovaný v sáčcích. Díky němu nemám na cigaretu naprosto chuť a zcela mi nahradí rituál + nikotin. Není to nic hnusnýho jak sem si dřív myslel, když sem viděl lidi žvýkat a plyvat ten amreickej. Vkládá se pod horní nebo spodní ret a prakticky o něm nevíte. Sliny se dají polykat. Nemůžu si vynachválit. Semtam si od někoho v pátek v hospůdce jednu cigaretku dám, ale vím, že chci přestat, takže se to stává čím dál méně. Krabička Snusu stojí kolem 100,- kč a obsahuje 24 sáčků s tabákem. Použiju denně tak 3-4 sáčky.

  Je to můj názor. Mě to pomohá a veřím si, že toho nechám :)

 18. Honza říká:
  30. 11. 2009 v 16:19

  Naprosto souhlasim s Cudlou(ale web se mi libi)napsat ze rajcata obsahuji nikotin je k smichu..na nikotinovych nahrazkach je super,ze postupne snizujete davky az k nule(a naplasti mate pouzivat max10 tydnu!!)mne osobne pomohli a nekourim jiz 5 let..kouril jsem 40denne a byl sem opravdu silne zavisly(po ranu hned 3primo v posteli nez jsem vubec vztal)muj nazor je ten,ze clovek je zavisly jenom na nikotinu a ten dostane z naplasti..zbytek musi kazdy zvladnout sam..treba paratkem v ruce jako ja dodnes:-)

 19. jholasek říká:
  7. 12. 2009 v 11:28

  ODVYKÁNÍ KOUŘENÍ metodou MAGNETICKÉ BIORESONANCE pomocí přístroje BICOM. Tato antinikotinová terapie je vhodná pro každého kuřáka bez ohledu na věk nebo počet vykouřených cigaret. Úspěšnost je 70-80 %. Terapie, která trvá asi 40 minut nemá žádné vedlejší účinky a je zcela bezbolestná. Chuť na kouření mizí ihned nebo do několika hodin po terapii. Sám jsem tuto terapii podstoupil a po 24 letech kouření je ze mne opět nekuřák a navíc i dnes nabízím pomoc druhým…!!!

 20. BOB říká:
  21. 12. 2009 v 16:00

  Ty co si psal to hovado se styď buď na to máš vůli nebo ne a nemusíš mít k tomu nic nekouřím 6let a bafal sem 2krabky a v hospodě i víc.Tak je to jen a jen o vůli!!!

 21. Sergej říká:
  28. 12. 2009 v 1:56

  V již přečtených přispěvcích jsem si přečetl pěkné i nepěkné věci o odvikačce kouření, já 23 kouřím cca od 14 let, všichni kolem mě kouří, po delší době uvažování nad zničenýmy zuby pachu z úst a oblečení->> žádná přitelkyně, se hodlám konečně s tím zlozvykem přestat, mám před sebou docela fúru důvodů proč ne, všichni mě znají jen s cigaretou v puse známí a tzv kamarádii se jen smějou když se zmíním o tom že bych přestal kouřit atp. atp. Ale beru to jako výzvu, s prací mi t vychází, největší strach mám z toho že ublížím citově někomu z rodiny, přeci jenom v amoku absťáku se člověk nehlídá tak jak by měl, a taky že přiberu, čemuž by se dalo předejít cvičením.
  dnes jsem si dal poslední, a sjem zvědavý sám na sebe jestly to vydržím.
  Za týden se ozvu a napíšu jak jsem na tom..
  Všem přeju brzkém uzdravení se závislosti.

 22. Anet říká:
  11. 1. 2010 v 22:45

  re pro ty co přibraly těch zmíněných 15 kilo : jakto? Nahrazovali jste cigarety jídlem? Chci přestat kouřit také-je mi 20 a od 14 kouřím 20 cigaret denně-oba dva rodičové kouří jednu za druhou…ale já jsem přesvědčená-má to spoustu výhod-jmenovat nebudu-všichni víme. Vím už teď že si místo cíga dám maximálně půl litru vody, hašlerku nebo ty pendreky…ale abych samovolně do roka ztloustla o 15 kilo to mě trefilo-tak jak to s tím tedy je?

 23. Lucates říká:
  12. 1. 2010 v 19:48

  mam 21, fajcim zhruba 2 roky cca 20 cigariet denne…rozhodol som sa prestat a teraz su to uz 2 dni bez cigarety…je to zaroven aj moj najdlhsi cas, ktory som dokazal vydrzat nefajcit…neviem cim to je, ale tento krat to zvladam celkom fajn, ked som sa snazil prestat nedavno, tak to mi vydrzalo den, a potom v navale sialeneho abstaku som si musel ist kupit cigy…teraz nic take neprezivam, som akurat trocha ponervozny…myslim si, ze je to aj v pristupe – predtym som to bral tak, ze mam chut si zapalit, ale nemozem a to som sa zlomil…teraz som troska zmenil pristup…ked dostanem chut na cigu, tak to beriem tak, ze mam chut, ale tu mi dava len moja zavislost a ja si v skutocnosti zapalit nechcem…tak snad mi to vydrzi, mam trocha obavy, ked citam a pocujem o ludoch, co vydrzali uz dost dlhu dobu a aj tak si potom zapalili znova…

 24. Pavel říká:
  15. 1. 2010 v 17:58

  Zdravim. Je mi 30, kouřím s přestávkama asi od dvaceti, intenzita různá, od 10 do 20 cigaret denně, poslední týdny to bylo kolem těch 10 cigár. Už několikrát jsem přestal, třeba i na rok, a pak zase začal. Momentálně nekouřím dva dny a jsem pevně odhodlán v tom nepokračovat. Koupil jsem si inhalátor, je to prima šikovná věcička do ruky pro abstinujícího jedince, ale snažím se to nepřehnánět s doplňováním nikotinových náplní, protože co to je potom za detox, když si jednu z látek na který máte návyk pak stejně dál dodáváte do těla… i když ne pomocí cigarety. Důvody proč přestávám jsou hlavně dva: moje zdraví a mých blízkých a fakt, že se od podzima začneme se ženou snažit o miminko, tak chci být do tý doby uplně pročištěnej. Držím palce všem, kdo přestávají kouřit!

 25. honza říká:
  19. 1. 2010 v 21:46

  ahoj jemi 23 a kourim od 16let intenzia se postupne zvysovala az dosahla aktualniho poctu 20 – 25 cigaret denne. koupil jsem si inhalator od nicorete a musim uznat ze se mi stim dari zamnestnat ruce i usta a abstinencni priznaky zvladam skvele je to sice tyden co jsem prestal ale verim ye se mi to podari prestat uplne a casem odbouram i ten inhalator :) preji hodne uspechu s odvykanim ahoj

 26. Petra říká:
  20. 1. 2010 v 12:59

  Zdravím všechny odhodlané přestat kouřit.Zkouším po několikáté a snad to dopadně dobře.Nekouřím 3 den a je to mazec žvýkám nikoret …ale mozek by chtěl cigáro.. No má zatím smůlu!!!Přeji všem jako jsem já pevnou vůli!!!!!

 27. jiří říká:
  27. 1. 2010 v 14:14

  ahoj šeci ja jsem se naucil kouřit ve 2 třídě a začal v 7 moje zavislosti v životě nespočivaly jen v cigaretách ale cigareta je ta nejhorší a nejtiž se z ni dostava 2krat jsem prestal na 2roky a 6 mesicu ted uz zas 6let kouřim a su zoufaly mam kasel a docela me to brzdi v behani kterému se venuju 3 rokem je to hrozne s tabletek na cumlani je me zle a vim ze to de bez toho podle sve skusenosti ale radim to ze kazdy si musi najit svuj spusob at ten nebo ten kdyz pomoze tak at treba jim rajcata je to v hlave o rozhodnuti dnes ve 12 00 jsem prestal uz se jemne opocuju no nevim jak to bude pral bych vam vsem svobodu od cigaret a ja si ju preju take drzte se

 28. Michal říká:
  28. 1. 2010 v 8:47

  Ahoj je mi 38 a kouřím od 20 let skoro 20 cet denně.Ted už přes měsíc nekouřím a je to bohužel jenom o Vaší vůli, žádný náhražky aspoň na mně nefungujou.Jo a v rajčatech opravdu není nikotin, ale na druhou stranu jich můžete jíst kolik chcete a nepřiberete těch 15 kilo. Hodně pohybu a chůze to zažene největší absťák takže Vám všem rozhodnutým a hlavně sobě přeju pevnou vůli.čau

 29. lucie říká:
  10. 2. 2010 v 19:22

  Zdravim vsechny.Je mi 34 let.Od svych 20let vykourim krabicku cigaret denne.Diky knizce“snadna cesta jak prestat kourit“od Allena Carra jsem se odhodlala skoncovat s nikotinem.I kdyz je to dnes teprve sesty den co nekourim,vim,ze se budu snazit,abych si uz ani tu jedinou cigaretu v zivote nezapalila!Po precteni knizky jsem dostala odvahu skoncovat s kourenim,ale zbytek jsem si musela prozit sama za sebe.Musim priznat,ze prvni den byl kruty.Druhy den……jednou se vsem,hl.memu manzelovi za tyhle „prijemne“ abstinencni okamziky ,stravene po mem boku urcite omluvim.Dnes uz se citim lepe a verim,ze to bude cim dal jen lepsi,dokud si na cigarety vubec nevzpomenu.Vzhledem k tomu,ze porad neco pojidam,musela jsem se prihlasit do cviceni a plavani,proste abych kazdy den musela sportovat.Myslim si,ze kdybych necvicila,nezvladla bych to a hodne bych i pribrala na vaze.Preji Vsem,kteri se odhodlali skoncovat s kourenim hodne pevne vule!

 30. Michal říká:
  10. 2. 2010 v 20:39

  Ahoj, je mi 22 a kouřím od 16-ti asi 10- 15 denně. O víkendech v hospodě daleko víc. Nyní jsem marod a ze začátku jsem na cígo ani chuť neměl. Je to 5. den co nekouřím. Moc mi to ani nevadí, když jsem doma. Ale mám strašné chutě na jídlo a pořád něco pojídám, takže se obávám z přibrání na váze. Ale až se oteplí, tak bych začal cvičit a sportovat… No uvidíme, až se zase zapojím do prac. procesu. A taky v hospodě u piva to bude boj, nekouřit. Zatím jsem žádné náhražky ve formě náplastí či žvýkaček apod. nezkoušel. Myslíte že bych si měl nějakou náhražku koupit?

 31. smudlo dudlo říká:
  4. 3. 2010 v 15:50

  ja sem vhajylu tet skousim prostat ale nevim ci to pude snad jo kopim si zvejkacki aseru na zasranou cigaretku boze pomoc mi________…..

 32. Kubík říká:
  7. 3. 2010 v 17:00

  Tak jsem si právě dočetl všechny komentáře a upřímně se pustím s celou vervou do abstinence. Je mi 21 let, kouřím 2 roky a nedokážu si představit že by mi bylo 30 a já bych ještě bafal! Vůbec. Začíná mi to ničit a otravovat život. Opustili mě dobří přátelé a jsem neuvěřitelně labilní. Cigareta je sračka v každém případě! Když jsem začínal kouřit myslel jsem si že jsem frajer… Teď jsem nula a všichni si jen stěžujou. Tohleto dokážu… Pak budu frajer, protože jsem dokázl přežít vlastní destrukci:-) Hodně štěstí

 33. Michal říká:
  11. 3. 2010 v 20:57

  Kubík: fandím ti, já to bohužel nedokázal vydržet. Mám příspěvek tady kousek výš. Jakmile jsem šel do hospody, tak jsem si zapálil. Kamarádi mi napřed cigaretu nechtěli dát, ale si ji vyžebral. Mám stejný názor, jsem taky nula nicovatá. Se*e mě, že kouřím. Zkus to dokázat.

 34. Nikol říká:
  17. 3. 2010 v 23:31

  Ahoj všici..cca 5 let jsem kouřila 20 i víc cigaret denně..nyní jsem 4.den bez cigaret. Používám nicorete inhalátor, je jedno jestli opravdu funguje nebo, každopádně já si namluvila že jo a věřim si tomu. Chuť na cigaretu nemám, jen situace spjaté s kouřím jsou trochu náročnější, ale jde to..stále si řikám, že to zvládnu a nepotřebuju to a doufám, že to vyjde! Držim všem ostatním palce..

 35. JKlein říká:
  18. 3. 2010 v 1:55

  Zdravim vsechny co se snazi prestat. Kouril jsem od svych 15 10 cigaret denne, nikdy i vic, ted je mi 20. Chtel jsem s tim parkrat skoncovat, ale vzdy po dvou dnech jsem zacal. Tedka jsem se konecne donutil (pac jsem uz mesic nemocnej s halsivkama a hlas proste ke svy praci potrebuji). Vcera jsem si koupil naplasti a musim rict, ze je to s nima lepsi, akorat mi ze zacatku bylo divne, tedka me zacala bolet hlava, ale pry by to melo do 4 dnu prejit. Nastesti jsem jeste tyden doma, tak to snad zvladnu – cigarety jsou svinstvo! Tak drzim vsem palce at se nam to podari. Pozdejc se ozvu, jak jsem dopad.

 36. Pavel říká:
  22. 3. 2010 v 17:23

  Ja jsem prestal kourit diky elektronickym cigaretam .A to zcela ze dne na den. Uz nekourim rok normalni cigarety. Myslim, ze elektronicke cigarety jsou budoucnost.

 37. Pavel říká:
  24. 3. 2010 v 15:44

  Nesouhlasím s vámi. Žvýkal jsem ty žvýkačky s nikotinem asi 2 měsíce, pak jsem přešel na normální žvejkačky a pak to omezil a skoro nežvejkal. Mně to pomohlo. Rok jsem nekouřil. Pak jsem potkal kámoše a začlo to nanovo.
  Ale jestli ses rozhodl, že nepomůžou, tak ti nepomůžou. Já jsem se rozhodl přestat kouřit a k tomu bral ty žvejky a pomohli mi. Je to o tom rozhodnutí, trpělivosti a dalších věcech a taky to není hned napoprvé. Bez těch žvejk jsem byl nervózní jak pes.

 38. Petr říká:
  30. 3. 2010 v 9:51

  Zdravim vsechny,
  kouril jsem od 19ti cca 17 let. Vytahl jsem za den neco mezi 10 až 60 cigaret (podle situace). Nekolikrat jsem se pokousel prestat, ale vzdycky jsem si v okoli nadelal tolik problemu, ze bylo rozumne zase zacit kourit :-) . Jiz pri predchozich pokusech jsem pouzival zvykacky, ale ty mi vytahovaly plomby, takze jsem je hodne setril. Naplast mi pomahala, jen kdyz jsem ji smotal a vykouril.
  Pred pulrokem jsem se rozhodl, ze s kourenim prestanu za kazdou cenu. Po nekolika dnech se dostavily obvykle potize, tezka nevolnost, pestni souboje a konflikty s blilzkymi lidmi atp. Jednou, kdyz jsem chtel v lekarne koupit zvykacky, tak je nemeli skladem. Nakonec jsem ze zoufalosti vzal inhalatory. To bylo moje obrovske stesti. Kupuju si je uz vic nez 5 mesicu a bez problemu davky snizuji. Ted jsem na 0 az 2 patronach/den.

  Tedy preji vam vsem i sobe VYDRZET. A dovolil bych si jednu radu na zaver:
  I kdyz uz mate pocit, ze jste z toho venku, noste vzdy neco sebou pro pripad nouze. I po dlouhe dobe Vas muze prepadnout nutkani si zapalit, pokud nemate u sebe nejake siditko, je moc tezke odolat.

  Petr

 39. Zuzik říká:
  19. 4. 2010 v 20:49

  Ahojte lidičky…je mi 27 let a kouřím asi tak od 16let…jen tak občas, první!A pak to začalo, ke kafíčku, po jídle, u pivka, prostě všude. Nejsem teda ten kuřák, že se ráno vzbudím a hned potřebuju cígo ale denně těch 8-10 vykouřím a o víkendu, když někde sedím no tak to je konec, to krabka padne…ale pro mě je zase nejhorší to, že prostě přiberu a z toho já mám hrůzu…né že kašlu, kde pák…že budu bachratá…co s tím kafím budu jako dělat, když né kouřit? prostě mazec, už se odhodlávám fakt dlouho a nic!

 40. Kuba říká:
  1. 5. 2010 v 22:21

  Ahoj všem, kouřil sem od 14-ti let přibližně krabičku denně,víkendy v hospodě samozřejmě dvojnásobek, ale to ví a zná asi každej tady :-D nyní je mi 24 a už deset dni nekouřím kvůli tomu, že sem zkolaboval z přepracování (pět let v kuse krátkej-dlouhej 12-ti hodinové směny na recepci v hotelu) i když mi doktoři kouření vysloveně nezakázali, tak jízda sanitkou byla pro mě značně motivační :-D neužívám žádné náplasti a žvýkačky a zatím nemám problém s chutí si zapálit, takže to jde určitě i bez toho. přeju všem pevný nervy a ať přestanou zdravější cestou než já :-D

 41. Fallez říká:
  2. 5. 2010 v 23:28

  Kouřil jsem 5 let a přestal jsem za pomocí asi 4 žvejkaček Nicorette, zbytek jsem někomu přenechal, už jsem je nepotřeboval. Jde o to jestli člověk opravdu chce a nestačí se snažit přestat s tim že dělám správnou věc kvůli tomu a tamtomu. Chtěl jsem si dokázat že to zvládnu, potom bejt výjmečnej mezi kámošema protože všichni skoro kouří. Půl roku jsem abstinoval a ten relax při kterym se fakt něco čudícího hodí jsem si kompenzoval cigaretovým dotníkem s filtrem ale krom toho nic jinýho. Pak přišly narozeniny…Zajímalo mě jak to cígo chutný jelikož jsem to po půl roce abstinence už nepamatoval a to byla ta chyba! Dal jsem si 1 pak při nějaký příležitosti asi za tejden zas jedno, pak jsem si sem tam dával třeba 2 a postupně sem se vrátil do starejch kolejí. Kořil jsem opět a po půl roce jsem si řekl proč vlastně kouřim a vzpoměl jsem si na ty pozitivní přínosy díky nekouření za doby půlroční abstinence, a jelikož jsem student tak i na výbornou finanční stránku a uvědomil jsem si že přestat je fakt jednoduchý a tak jsem se jednoho rána vzbudil a řekl sem si: Od dneška STOP! Datum jsem si zapamatoval a teď si jenom s radostí počítám přibývající dny nekouření. Přestávám podruhé a snad naposledy! Bez pomoci jakékoliv náhražky ať už jde o nikotinové žvýkačky, náplasti a podobný blbosti. Je to strašně jednoduchý, jde o to CHTÍT, hledat si KLADY nekouření a užívat si zlepšené IMUNITY. Nic kromě podrážděnosti v prvních dnech nepozoruji. Už mam za sebou 7 den abstinence a jedu dál. Ať se daří všem kdo se snaží o totéž !

 42. Eva říká:
  20. 5. 2010 v 15:43

  Já jsem kouřila 20 let tak 15 až 20 cigaret deně.Třetím týdnem užívám tabletky Champix a 14 dní už nekouřím. Tyto prášky vřele doporučuji všem.

 43. -M- říká:
  1. 6. 2010 v 12:16

  Nekouřím přes 4 měsíce (kouřila jsem pravidelně 11 let, krabička denně padla vždy – i přes to, že mi cigarety už ani nechutnaly a byla jsem překouřená, v hospodách to byly krabičky i tři, v době nemocí jsem cigaretu nepotřebovala a tím byl i můj poslední využitý moment – po 3 týdnech nemoci bez cigarety jsem se rozhodla bojovat se zlozvykem i mimo postel, bez substitucí) a v posledních dvou týdnech se u mě projevují abstinenční příznaky. Je to šílená chuť… úplně to zahltí celou mou mysl a potřebuji prostě NĚCO. Není to vyloženě chuť na cigaretu, je to prostě chuť na nedefinovatelné něco. Když přemýšlím nad tím, dát si v takovéto chvíli cigaretu, tak mi to zrovna dvakrát nevoní (hned se mi vybaví pocit „překouřenosti“ či pocit toho, když jsem vdechla kouř první ranní cigarety – takové pálení v krku), dala bych si ji, ale zrovna to není to pravé ořechové. Minulý pátek mě tohle přesně přepadlo a vyřešila jsem to čokoládovým muffinem, asi po hodině trápení a totálního vyšilování „co vlastně chci“. Bylo to pořád „chci zmrzlinu“, „chci dort“… „chci ledovou tříšť“. Pátým rokem jsem na totální dietě a nejím sladké. Nikdy jsem na něj do té doby neměla tak šílené chutě. Pak samozřejmě přichází výčitky… od té doby, co nekouřím jsem ztloustla o cca 4 kila, které nejdou shodit a říkám si, že pokud to nepůjde dolů ba naopak to bude narůstat, tak začínám znovu kouřit. Nechce se mi, ale lepší než být tlustá. Muffin byl jen jedenkrát za celou dobu, ale v podstatě nejím výrazně jinak, než jak jsem jedla v době kouření. Obvykle své absťáky po „něčem“ prostě zapiji nebo vyběhám. Před třemi týdny přišel obzvlášť šťavnatý den, kdy jsem prostě už věděla, že začnu… nalepila jsem si nikotinovou náplast (tu nejsilnější) a čekala, že to bude ok, ale výsledek byl samozřejmě katastrofální. Měla jsem příznaky předávkování nikotinem. Zvracení, třas, únava. Nikotin mnou prostupoval každičkým pórem kůže. Hnus. Ano, byla jsem pitomá a neuvědomila jsem si, že když mé tělo již po třech měsících není absolutně zvyklé na nikotin, tak to pro něj nebude šok. Co se týče řešení nějakých krizovek… to je teď čím dál tím horší. Pomalu, ale jistě se začínají ztrácet vzpomínky na to, co mě vedlo k přestání kouření (potíže s dýcháním, píchání v hrudi, časté nemoci), co se týče zdraví, tak se mám od poslední nemoci fajn. Nic mě nepíchá, dýchá se mi skvěle… když mám kocovinu, tak je snesitelnější. Nebolí mě v krku, nepálí mě nosohltan. Jenže, když přijde krizovka, tak tyhle plusy hned nevidím… chci to řešit cígem… omlouvám v tu chvíli i myšlenky na to, že ho chci… „už jsem to zvládla dlouho, proč zase nezačít, když zvládnu tak lehce přestat“, „dám si jen jedno na uklidnění a nebudu v tom pokračovat“, „všichni, co se mnou přestali, už přece taky začali“ „tloustnu, nefungovalo to, tak zase začnu a budu krásně štíhlá“ atd. atd. atd., ano, ten poslední argument je nejčastější a nejsilnější a ten ignorovat moc dlouho nehodlám :) .

  Každopádně přeji VŠEM, co se snaží přestat kouřit, aby to zvládli. Nebudu tady hlásat věty typu „je to přece špatné, áno?“, to víme přece všichni :) .

 44. Martin Chettak říká:
  8. 6. 2010 v 9:55

  Uz nekourim 48 hodin. Je teda trosku zvlastni, ze mi stale neco chybi (jsou to ty petiminutovky, kdy jsem si skocil na cigarko)..ale chut si zakourit jsem jeste nedostal. Vcera jsem dokonce navstivil zarizeni s vysokym poctem kuraku a zatim stale nic. Doufam, ze to takhle vydrzi. Nic na to neberu, jen jsem proste v nedeli dokouril posledni cigaretu a dalsi krabicku jsem uz nekupoval.. Drzim palce vsem dalsim, kteri se take pokouseji prestat..at to zvladnete.

 45. Martin Chettak říká:
  8. 6. 2010 v 9:56

  PS: Kouril jsem temer 9 let v prumeru jednu krabicku denne…

 46. martin říká:
  7. 7. 2010 v 20:04

  ahoj ja svoji zavislost resim sportem (behanim,jizdou na kole)Při sportu mozek vylučuje endorfiny, takže lépe odolává stresu (totez se totiz deje pri koureni cigaret)

 47. Michal říká:
  22. 7. 2010 v 11:38

  Ahoj, už jsem tady dvakrát psal. Napřed, že jsem přestal kouřit při nemoci a pak, že jsem bohužel zase začal. Po nějaké době jsem se pokusil znovu přestat. Koupil jsem si žvýkačky Nicorette 4 mg a super. Pokaždé když jsem měl v práci stres a tím pádem strašnou chuť si zapálit, tak jsem vyžvýkal jednu žvýkačku. Pomohlo to. Dnes je to měsíc a půl co nekouřím a už mi to ani nechybí. Občas mám ještě choutky v hospodě, ale jde to vydržet. Měsíc není dlouhá doba, ale pro mě je to úspěch. Cítím se bez cigaret daleko líp. Už se tolik nezadýchávám. A ti co si myslí, že přiberou na váze, tak já s tím problém nemám, ikdyž si kupuju ledajaké sladkosti atd. Držím palce všem, kteří se pokouší přestat. ČAU.

 48. Péťa říká:
  24. 7. 2010 v 22:15

  Dobrý den je mi 15 let a kouřím necelý dva roky , vim že je to málo ale i přesto sem se pokoušel už hodněkrát přestat ale bez výsledku,podle mě je hlavní najít motivaci proč přestat pak mi hodně pomáhá mít u sebe bombóny (obyčejný bonpary)Nekouřim sice jeden den , ale včera sem měl jenom dvě , což je dobrý když kouřim minimálně 20 denně …. Zhnusily se mi cigarety když se na mě dobrej kamarád nasral zato že sem mu nechtěl dát pěníze na cíga , druhej důvod je holka ( Kvulí který sem i přestal pít a hulit trávu) Chci začít živoot odznova a nechci být další troska ,Nepiju už 2 měsíce , nehulim měsíc tak snad přestanu i kouřit :)

 49. Majda říká:
  7. 9. 2010 v 16:49

  Ahojte všichni!
  No, k tomu nekouření :o )) kouřila jsem od 14ti, je mi 27. Dávala jsem klasicky krabičku denně, pokud byla hospoda padly minimálně dvě za den. POslední dobou se mi ale nějak hůř dýchalo a dost časti jsem byla překouřená.. nicméně jsem zvesela kouřila dál… no a jednoho krásnýho dne mi po obědovém cigárku hráblo, krabičku jsem věnovala kolegyňce a od 5.8. nekouřim!! Tedy něco přes měsíc. Je to peklo, nic nepoužívám, mám děsný depky, ale i radost. No a jelikož jsem začla přibírat, tak zase jim dietně a vracím se k běhání..
  Ptáte se, jak přestat kouřit, ale na to si každej musí přijít sám.. pokud ale nechce, nepomůže mu ani svěcená voda!! No a pokud se ptáte, jak to udělat, abyste nepřibrali, můžu jen doporučit: víc běhat, míň žrát!!! To zabírá zaručeně ;o))))
  Tak NEkouření zdar a hodně sil!!!

 50. ondra říká:
  16. 9. 2010 v 10:58

  Ahojte,

  teď právě bojuji s obrovskou chutí si zapálit(kouřil jsem 33 let asi krabičku denně a před čtyřmi dny jsem se rozhodl s tím šlehnout). Je to moc těžké, ale nepovolím. Nechci si sám sobě přiznat, že jsem SLABOCH. Ďábel se snaží co může a snaží se mi vnuknout různé výmluvy proto, abych si zase zapálil (už to nemá cenu, stejně tě všichni znají jako kuřáka, na něco se umřít musí, atd.)
  Držte mi palce !!! Žádné náhražky nezkouším, jdu na to „z první“. Kouřit už nikdy nechci !!!

 51. Silva říká:
  30. 9. 2010 v 13:59

  zdravím všechny bojovníky.Já jsem kouřila od 15let,vždycky jsem v těhotenství přestala a pak postupně zase do toho spadla.Teď nekouřím 3 týden,používám náplasti, bez kterých bych možná vydržela, ale asi bych už byla rozvedená a moje děti by byly zakopané na zahradě.Jiné je to v tom, že to poprvé dělám sama pro sebe,pro své zdraví a taky v tom, že už se k tomuto smradlavému zlozvyku nechci nikdy vrátit!!!Tak nakonec velké přání:vydržme to, stojí to za to!!!

 52. mara říká:
  12. 10. 2010 v 1:37

  kourim asi 12let nejdriv to bylo par cigaret denne postupne se to zaclo zvysovat az se konecna spotreba cigaret pohybovala neco mezi 20-40denne to samozrejme nepocitam hospodu kde jsem to vykouril za 4hodiny.koureni je na nic denne sem prokouril 150Kc kaslal sem byl sem unaveny.nyni po 1roku nekoureni muzu rict ze jsem to snad dokazal a jsem odhodlan uz cigaretu nevzit do ust.v hrnecku do ktereho si odkladam uz 1rok a dva mesice 150kc mam dnes uz neco pres 60 000kc tak premyslim co s nima ale urcite je neprokourim ….vsem hodne sily a zdaru pri odvykani

 53. Třínedělní abstinent říká:
  21. 10. 2010 v 8:06

  Čau lidi,

  kouřil jsem od čtrnácti, do konce letošního září(asi osmnáct let) cca 20-60 cíg denně-dle situace, jak napsal trefně kdosi výše… Vstával jsem s cigárkem, ale i usínal v posteli(nechutnej zlozvyk). Smrad v pokoji byl nevyvětratelnej a to i z toho důvodu, že spolu s tabákem jsem kouřil i cannabis :-) Teď, už tři neděle tabáku odolávám (konopí se samozřejmě nevyhýbám). Asi to někomu přijde zvláštní, ale já jsem se v průběhu asi dvou let pokoušel přibližně desetkrát přestat kouřit cigarety, jenže vždycky po třech dnech přišli hrozný absťáky a následnej neúspěch. Teď to přišlo, když prachy na kuřivo nebyly a k tomu jsem měl kašel a rýmu, tak mi to nahrálo a já konečně přestal…ale ne tak docela. Kouřím pár brček denně a dávám do nich tabáku jako šafránu(cígo na dva dny). Nebudu se bát tabáku, jde jen o to nekouřit ho mraky. V jointu je v pohodě. Asi to zní opravdu divně, ale mně to prostě funguje. Ani kafíčku se nevyhýbám a dvakrát jsem seděl i v hospůdce. Jednou jsem zkoušel nicorette a mám dojem, že to nic neřeší. Tři neděle jsem je lepil o sto šest a opravdu jsem bez větších problémů nekouřil, jenomže, jakmile jsem je přestal lepit tak jsem zase do tří dnů začal čoudit! Nestačí chtít přestat, musí se to udělat. Přestal jsem kouřit a začal jsem pořádně hulit :-D Tři neděle, to mám fakt radost. Je to můj rekord a bez berle(když nepočítám zámotky)!
  21-OKO BERE!
  Vydržte, a přestaňte podporovat Filipa z Morrise :-P

 54. Markéta říká:
  18. 11. 2010 v 11:36

  Ahoj,
  kouřila jsem skoro 9 let, 10-20 cigaret denně. Na párty i dvě až tři krabičky na večer. Dnes je to den 17 co nekouřím. Napadlo mě to z minuty na minutu, dokouřila jsem dvě cigarety z krabičky a pak zahodila všechny sirky a zapalovače. Chuť občas mám, ale u mě se asi jednalo o ten obřad, společenskou závislost, pěkně u kafíčka, u piva atp. Důvodem pro mě byl zejména neustálý kašel a potíže s dýcháním, pak peníze. Zatím jsem nepřibrala, ale chce se to opravdu hlídat. Teď v situacích, kdy bych si šla normálně zapálit, sháním něco k jídlu… Už jsou to skoro tři týdny a nechci si to pokazit, tak snad to vydržím. Držím pěsti všem!

 55. Roman říká:
  1. 1. 2011 v 0:34

  Kouril jsem 20 let,poslednich par let uz jsem kouril 40 denne.Ted nekourim 2 mesic,deprese jeste obcas mam ale tak nejak to zvladam.Absoloval jsem alektro akupunkturu proti koureni,zda pomaha nevim.
  Drzim palecky vsem co prestavaji a nebo prestat chteji.
  Prece nebudeme podporovat tenhle zlodejskej stat,Je to uz do nebe volajici davat za cigara tolik penez.

 56. cudla říká:
  8. 1. 2011 v 20:09

  Vsem mohu z vlastni zkusenosti doporucit nikotinove naplasti..abstinencni priznaky s nimi jsou mnohem lepe snesitelne,nez do toho jit jak se rika NA OSTRO:-)..vim o cem mluvim..vsem drzim palce…a neverte autorovi tohoto webu,ze nikotin je v rajcatech,to je blbost:-))

 57. Slávek říká:
  16. 1. 2011 v 11:30

  Allen Carr – Snadná cesta jak přestat kouřit – vím, o kouření už bylo napsáno spousta knih a žádná z nich nefunguje. Tohle je ale fakt bomba. Na začátku autor slibuje, že po přečtení knihy típnete cigaretu a přestanete kouřit a nebude to pro vás absolutně žádný problém, ba naopak, budete si to užívat. Knihu jsem přečetl a stalo se přesně to, co předpověděl. Vřele doporučuji, nebudete litovat a budete mít klid.

 58. sony říká:
  18. 1. 2011 v 22:46

  Všem přeji dobrý večer,

  jak to pročítám, tak sem na tom stejně. Překouřený, špatné dýchání, pach z úst i přes žvýkačky orbit :-) . A už mi to docela vadí. Dokonce se i snažím nedýchat na lidi když jedu v metru, aby necítili ten smrad z cigaret. Tudíž od zítřka končím. Sice rozjíždím firmu, víc práce než času, ale musím to zvládnout. Budu sem chodit pravidelně. Přeji všem úspěšný boj s tímto démonem. Jen pro doplnění, je mi 29 a kouřím až 30 denně. Stresové zaměstnání+rozjezd firmy. Boji čets :-)

 59. Vilém říká:
  28. 1. 2011 v 14:19

  TAK JSEM SE KONEČNĚ ROZHOUPAL K TOMU, TO SEM NAPSAT. JE MI 15 LET, A ZHRUBA PŘED PŮL ROKEM JSEM ZAČAL KOUŘIT. ALE! ZAČALO MI TO VADIT, A TAK JSEM SE ROZHODL PŘESTAT. ŘEKNU VÁM, I KDYŽ JSEM KOUŘIL JEN PŮL ROKU, TAK TO BYLO DOCELA TVRDÝ. ZKOUŠEL JSEM O NĚKOLIKRÁT TZV. POSTUPNĚ…TO NEMÁ CENU. ALESPOŇ NE U MĚ. PAK JSEM SE JEDNOU PŘEKOUŘIL, A UŽ MI TO ANI TOLIK NECHUTNALO. ROZHODL JSEM SE OPĚT PŘESTAT. PŘESTAL JSEM Z MINUTY NA MINUTU. VYDRŽEL JSEM 2 TÝDNY, A DNES JSEM SE ROZHODL SI ZAPÁLIT…NEVÍM PROČ. ALE CIGARETA, JAKO BY MI V PUSE ZHOŘKLA. DAL JSEM SI DVA TAHY, A ZJISTIL JSEM ŽE UŽ TO ANI NEUMÍM DRŽET V PUSE. CIGARETU JSEM NAMOČIL POD KOHOUTKEM, A ZAHODIL. ZDÁ SE, ŽE JE TU DALŠÍ KDO PŘESTAL..JDE TO!!!!! VŠEM DRŽÍM PĚSTI!

 60. Bobina říká:
  22. 2. 2011 v 14:08

  Zdravím,
  už nějakou dobu se snažím přestat kouřit a to nejen cíga, ale i brka…
  Je to střídavě oblačno třebas sem týden nekouřila ale nějaký to brčko proběhlo a v něm je taky troška tabáku…
  Ale už to prostě musím zvládnout sou v nich sice látky, který nás uvolňujou tzv jednorázově jakože nahned ale je to podle mě o tý chuti a ta vás otravuje stejně jen chvilku a není tak hrozný ji překonat…
  A těch negativních ale je asi trošku víc…než nám může chvilka uvolnění poskytnout…
  No každopádně včera sem měla snad posledních pár cigaret dneska po ránu snad poslední brčko a kašlu na to!:)-
  Nebo spíš budu se snažit…
  Držím pěsti všem a ozvu se jak to probíhá…

 61. Bobina říká:
  22. 2. 2011 v 16:03

  Hmm tak možná trochu brzo ale musím se přiznat že sem to nevydržela a dala sem si další brčko…no možná je to tím že mám zejtra dvě důležitý zkoušky ale možná je to jen výmluva pro mou slabou vůli no každopadně s cígama sem to zatím vydržela:)teď ještě ta druhá záležitost…

 62. JT říká:
  5. 3. 2011 v 23:29

  Zdravím. Kouřím od svých 13 let 8-10 denně. Momentálně je mi 17 a chodím na střední školu. Přestat s kouřením jsem se rozhodl přibližně předevčírem. Důvodů je mnoho – peníze, kašel,zápach a někdy se mi i pozdávalo, že mě pícha u srdce. Snažím se přestat postupně snižováním počtem cigaret za den. Jednou se mi tímto pokusem povedlo na 3 měsíce přestat, takže doufám, že to vyjde znovu a udržím se i déle. :) Mám teď týden prázdnin a to je velká příležitost přestat. Jen to potom zvládnout i ve škole. S kamarádem už 3 roky pravidelně chodíme před školou, během a i po škole + někdy večer při učení si taky dám. Už si pomalu nedokážu představit ráno bez cigarety a nevím co s tím časem. Kamarád už mi párkrát říkal, že by rád přestal, tak doufám že se ke mně přidá. Problém je, že jsem už nervozní při pomyšlení, že bych přestal, ale doufám že to zvládnu. Tolik lidí přede mnou, tak proč ne já! :) Budu pravidelně navštěvovat a dělit se jak mi to jde a držím palce všem co se rozhodli přestat. :)

 63. JT říká:
  16. 3. 2011 v 23:19

  Takže zhruba po týdnu můžu říct, že mám vcelku úspěch. Během prázdin koupena jedna krabička, ale ty byla hned druhý den v záchvatu provinilosti darována jinému kuřákovi. Z krabičky jsem si vzal cca 4. Postupně snižování opět pomohlo. 1den – 1, následujíci den nic a potom zase.. Teď už to zkouším nějak na trvalo. Naštěstí se svědomí ozvalo u dalších kamarádů, takže doufám, že společně nějak přestanem :) Za týden napíši znovu, bude to první týden po 2 letech bez cigarety a naděje jsou zatím dobré :)

 64. Roman říká:
  18. 3. 2011 v 10:03

  Nekourim uz 4 mesice a depky mam neustale a hlavne jsou horsi a horsi.
  nevim jak dlouho to bude jeste trvat.Ale jsem uz fakt na dne.

 65. lenwe říká:
  5. 4. 2011 v 9:55

  Vyserte se na nějaké náhražky, nebo omezování počtu cigaret, je to k ničemu (stejně opět začnete hulit) a jen se víc trápíte. Raději si přečtěte knihu „Snadná cesta jak přestat kouřit“ od Allena Carra. Já jsem díky ní skončil po 10 letech kouření z minuty na minutu. Adios..

 66. Petr říká:
  12. 5. 2011 v 14:13

  Ahoj vsichni.Jsem Maniak,ne neni to sranda beru na to antidepresiva ale zatim bez vysledku.Jsem schopnej vystavovat telo i psychiku stresu dokud se docista nezhrouti.Od osmnacti jsem kouril tak tri krabky denne.Nevadila mi zatez na organismus,ale kouril jsem Marlbora a za ten den jsem vytasil 250 jen za cigara.Do toho trava 250 taky na den.Nemluvil o automatech,jinych drogach,papiry na auto mi vzali uz podruhe a kolik jsem utracel za zensky.
  Nakonec to dopadlo tak,ze jsem chtel spachat sebevrazdu.Ale pozor,nasel jsem zpusob.Meditace.Zacal jsem cvicit Taichi a to tak kolem 6ti hodin denne.Postupne jsem snizoval az na dnesni prostou hodinu.Prestal jsem uplne se vsim a stalo se ze me pomerne klidny hovado.Nabral jsem svaly a usetril obrovske mnozstvi penez.Mam stalou pritelkyni a cekame druhe dite.Takze na nervi je nejlepsi ucelna meditace.Zadny antidepresiva nezabirali ale meditace ano.

 67. Petr říká:
  12. 5. 2011 v 14:22

  Nebojte se prestat z minuty na minutu.
  Je to sice bomba na telo i psychiku,ale ten boj sam se sebou je neuveritelny endorfin.I kdyz budete myslet ze to nedate,tak neprestavejte.
  Prekrocite abstaky to jsou tak 3 – 10 dni a pak uz to je jen v hlave.No vim ze ode mne to je trochu troufale vam neco takovyho radit nebot ja sam trpim svou poruchou osobnosti a muze to byt pro me i lehci.Ale verte mi to ze je mozne vsechno.Me dokonce chteli dat duchod na hlavu a pritom dnes vlastnim velmi slusne vydelavajici stavebni firmu.Chce to kliiiiiiid a meditovat.

 68. Karel říká:
  6. 6. 2011 v 10:58

  kouřím krabičku za den a přestával jsem několikrát, ale nemám na to. Nepomáhají ani nikotinové náplasti či žvýkačky atp. Ale vzpomínám si, že jsem měsíc nekouřil, když jsem žvýkal tabák snus. To je dobrý tip. Ale pravda je, že to je špatný na zuby. Proto jsem toho nechal a zase začal kouřit.

 69. Lucie říká:
  16. 6. 2011 v 7:27

  Rozhodla jsem se přestat kouřit jsem v USA a tady to nemá cenu mohu kouřit jen venku a nebaví mě pořád chodit ven.Koupila jsem si Nicorete žvýkačky tak snad mi pomohou překonat nejhorší dny.Normal jsem kouřila 20 cigaret denně v baru u vínka více.Předtím jsem také zkoušela přestat tekrát jsem to vydržela půl roku na e-cigaretě.Tak uvidím jak se mi povede.Jinak když nic tak asi nějaká poradna.

 70. Jakub říká:
  5. 8. 2011 v 6:31

  Noooo, kouřil jsem i 30 denně, teď nic.

 71. mira říká:
  8. 11. 2011 v 11:31

  kouřil jsem 19 let 20 deně a tet nekouřím 4 den zatím to ujde první hodiny to bylo peklo na zemi ale už tet mám v kapse 300 kč k dobru a byt je to těžké nelituji a hlavně zkurvenec Nečas si může zdražovat cigara klidně co 14 dnů jen aby nas takovích co se mu na to vyserou bylo daleko více.

 72. Jita říká:
  22. 11. 2011 v 14:32

  Zdravím všechny, kdo sem zabloudili (úmyslně) kvůli zjišťování informací ohledně seknutí s kouřením. Stránka se mi líbí, protože sem píšou lidé různých úrovní závislostí, navzájem se podporují a nabízejí ozkoušené metody. Je zde krásně vidět, že každému zákonitě pomáhá něco jiného, přičemž se všichni ve valné většině shodují na tom, že vůle má v tomto procesu rozhodující vliv a účinek. Rozhodnutí přestat kouřit je první nejjednodušší krok. Ale za prvním krokem chceme či ne musí přijít druhý, třetí..Prostě jdeme a odoláváme nezkrotné touze. Je to proces učení, odříkávání si a na celý život těžký úkol. Mohu děkovat, že mám příležitost(bohužel díky kouření) zažít posilování vlastní vůle, což se mi v pozdějším životě mnohokrát vrátí.

 73. Jakub říká:
  22. 11. 2011 v 15:40

  kouřím elektronickou cigaretu zakoupenou na rajecigaret.cz a moje naklady na kouření jsou poloviční. s tím že do sebe cpu nikotin zdravou formou. Můžu jen doporučit. ;) lepší než se cpát rajčatama jak o život.

 74. Hanka říká:
  8. 12. 2011 v 14:44

  Čtu si diskuzi o odvykání kouření a nedá mi to, abych se nepřipojila radou.
  Jsem už „babča“, kouřím od svých 20 let, což bylo až do okamžiku,kdy jsem se konečně poněkolikáté rozhodla s tím skoncovat téměř 48 let !!!! kouření.
  Nejhorší na tom všem je to, že potřeba počtu cigaret se postupně kouřením zvyšuje. Začínala jsem na průměrně 2 denně (tenkrát se ještě o škodlivosti kouření nic nevědělo a naopak to bylo „in“), ještě nedávno jsem kouřila až 30 cigaret denně ……
  O tom, že páchl kouřem celý byt a trpěl i můj manžel – již dávno odnaučený kuřák, a že to lezlo příšerně do peněz (kouřila jsem dlouhé Mallboro) ani nemluvím.
  Zkoušela jsem během svého života přestat asi 5x, bohužel jsem to nikdy kvůli abstinenčním přízakům nevydržela déle, než 5 dní. Prostě „závislák“. Nepomáhaly ani moderní pomůcky- náplasti, žvýkačky.
  Co se týče zdraví, vím, jak je kouření škodlivé, jenže člověk si vždy myslí, že jemu se to vyhne….
  Až v únoru letošního roku diagnistikovali mé mladší sestře, také silné kuřačce rakovinu plic. Byla na složité operaci, absolvovala příšernou chemoterapii, za 2 měsíce se však objevily metastázy na mozku, další operace Gama-nožem v Praze, nikdo si nedovede představit, co chudák vytrpěla….
  A v červnu-tedy za cca pouhé 4 měsíce od nálezu na plicích stejně zemřela.
  Až konečně v té době, kdy byla sestra vážně nemocná jsem se rozhodla s tím opravdu definitivně skončit. Pomohla mi k tomu moje dobrá kamarádka, která kouřila ještě víc, než já. Doporučila mi totiž elektronickou cigaretu. Ovšem ne tu, co vypadá jako bílá normální cigareta, ale tu, co vypadá spíš jako doutník. Tu bílou jsem před 3 lety také zkoušela (dostala jsem jí dárkem od dětí), nic moc, strašné trápení. Moc to netáhlo, tvrdý náústek v puse, tak jsem s ní po cca 3 dnech zase skončila.
  Jenže – teď mám tu druhou, co vypadá jako doutník. Dá se objednat na http://www.Ejuice.cz. Je to skvělý obchod, vřele doporučuji. Stojí cca 1600 Kč, jsou to 2 kompletní cigarety,s bateriemi, které se nabíjí. Můžete si vybrat různé náplně (tekuté) podle chuti a síly nikotinu. Do těla dostáváte nikotin, a vyfukujete páru, která je okolí naprosto neškodná. Já jsem si objednala původně silnější nikotin, teď už jsem na středním, příště už zkusím ten nejslabší. A doufám, že časem s tím přestanu úplně….
  Měsíčně mne (po odpočtu původní investice) stojí kouření cca 300 Kč, tedy 10x méně, než cigarety! A hlavně -byt i oblečení voní, mohu kouřit kdekoliv – i u přátel nekuřáků.
  Nejlepší na tom je však to, že jsem netrpěla žádnými abstinenčními příznaky. Jen mi asi týden trvalo, než jsem si na tu náhražku zvykla, ale s předešlým trápením se to nedalo absolutně srovnat. Skvělé je i to, že „rituály“ s cigaretou, které nám při nekouření chybí jsou téměř zachovány.
  Kouřit cigarety jsem přestala 13.května, vydržela jsem dodnes a zcela jistě už vydržím. Lépe se mi dýchá, přestala jsem kašlat a normální cigarety mi už opravdu páchnou.
  Za těch 6 měsíců nekouření jsem ušetřila cca 18 tisíc !!!, takže si s manželem nekuřákem můžeme dopřát skvělou lyžařskou dovolenou….
  Určitě to vyzkoušejte, stojí to za to.

 75. Tukan říká:
  18. 12. 2011 v 23:14

  Nekourim paty tyden! Je mi 38 a kouril jsem od svych cca 14-15 let krabicku denne. Prvni predpoklad jsem splnil – chtel jsem prestat, o chteni je to hodne moc, o opravdovym chteni! Pak mi pomohla chripka s 39′kama teplotama a ja si po tydnu v posteli bez koureni rek, ze je blbost s tim zase zacit, zatim se drzim. Abstaky jsou kazdodenni, sezeru naprosto vsechno, na co prijdu a jsem dost casto neprijemnej az nesnesitelnej! Prej jsou kriticky prvni tri dny, me prijde, ze bude kritickych prvnich deset let a to mame zimu a venku hnus. Co az bude teplo a ja budu grilovat pod pergolou? Jezismarjaaaaa!!!! :-) Zatim jsem bez nikotinu, zvykacek, naplasti….jo a objednal jsem si tu knizku – pro sichr! Drzim vsem palce! Tem, co chteji prestat. At nam to vydrzi a vyjde! Nejsme prece takovy dusevni socky! Kdo je vic? Ja a nebo troska suseny sracky v papirku?

 76. Hanka říká:
  21. 12. 2011 v 1:38

  Tukane,
  držím palce. Určitě to zvládnete.
  Hanka

 77. Daisy říká:
  21. 12. 2011 v 9:22

  Zdravím všechny statečné, kteří úspěšně skoncovali s kouřením. Já kouřím 10 let, poslední 3 roky takových 40 denně, hrůza. Partner taky kuřák, když jsem spočítala, kolik nás to stojí ročně, protáčely se mě panenky. Jsou to 3 dny, co jsme oba řekli dost a típli. Moc moc si přeju, abysme to zvládli, ikdyž u sebe mám pochybnosti, je to strašné, mám úplné depky, pořád bych brečela.. Děs. Nemám chuť na cigaretu jako takovou, spíš mi strašně chybí ten psychol.efekt vzít-zapálit-potáhnout-držet.. Jinak mi cigára i za tak krátkou dobu smrdí a když jsem zkusmo jednou potáhla, roztočila se mi hlava a málem jsem se pozv… Takže vyloženě absťák na to, co najednou s rukama a hubou, než chuť… No, držím si palce, ale bojím se.. Pěkný den všem.

 78. Hanka říká:
  23. 12. 2011 v 0:42

  Jestli jste to vydrželi už 3 dny, tak kloubouk dolů. Ty jsou nejhorší. Při tom množství dříve vykouřených cigaret je ale absťák asi dost strašný…. Právě ta elektronická cigareta, o které píšu v příspěvku 8.12. je skvělá nahrážka nejen nikotinu, ale právě i toho zapalování, držení a potahování. Tedy ne úplně, ale určitě to odvykání není tak strašné. Na druhé straně je skvělé, že jste na to dva a můžete se vzájemně podporovat.
  Zkuste pomalu usrkávat brčkem vodu s plátkem citronu, trochu to také pomáhá.
  Mně osobně pomohlo po třech dnech trápení (to jsem ještě neměla tu elektronickou cigaretu) dovolit si jednou denně odpoledne ke kávě jednu cigaretu. Těšila jsem se na ní celý den, vychutnala jsem si ji opatrně a pomalu. Tak jsem to dělala cca měsíc, než jsem přestala úplně. Ten přechod není pak tak strašný.
  Co se týče peněz, ušetřila jsem už za těch 7 měsíců, co nekouřím cca 21 tisíc !!!!!! To jsou dvě super lyžovačky s polopenzí vždy na týden s manželem…..
  Ještě z jiného soudku. Člověk si myslí, že jemu se rakovina nestane. Moje mladší sestra, také silný kuřák na rakovinu plic – přes operaci i chemoterapii zemřela za 4 měsíce od objevení nádoru na rentgenu….

 79. Daisy říká:
  28. 12. 2011 v 19:13

  Hanko, moc díky za názor a podporu. Snad to dobře dopadne. O el.cigaretě taky uvažuju, ale moc se v tom nevyznám, tak zatím jen koukám na nabídky.

 80. Káťa říká:
  3. 1. 2012 v 9:59

  Dobrý den všem.

  Já osobně si myslím, že náhražky nikotinu rozhodně nejsou od věci. Poslední cigáro jsem si zapálila na silvestra a o tý doby se zatím držím. A pomáhají mi žvejky. Bez nich bych se asi zbláznila nebo bych teď už pila ranní kávičku s cigárem v ruce. Jasně je to o vůli, ale náhražky nikotinu rozhodně pomůžou zbavit se těch šílenejch absťáků.
  A rozhodně to neni dražší než cigarety, ikdyž se to možná zdá. Já kouřím cca 10 let, krabičku denně. Když vezmu krátký startky, stojej 65 Kč. Žvejky balení po 30: 230 Kč. V krabičce startek je 14 mg nikotinu. Abych do sebe dostala stejný množství žvejkama, stačí 3-4 za den… a to je necelých 30 Kč.
  Další věc je zbavit se závislosti na žvejkačkách, ale myslím si, že to půjde líp jak na cigaretách. Zatim to neřeším.

  Přeju krásný den všem bojovníkům a hodně klidných dní bez cigarety.

 81. Lucie říká:
  9. 1. 2012 v 11:35

  Je mi 22let a kouřila jsem od dvanácti let..nikoretové žvýkačky jsou na prd..hodně lidí je na nich pak závislejch a taky stojej nehorázný peníze…když jste rozhodlej přestat tak přestanete ..musíte si jen věřit a počítat s tim že to nebude příjemný ale jde to …

 82. Jaňule 78 říká:
  10. 1. 2012 v 1:36

  Já jsem po 15 letech kouření zakoupila Mini VGO na http://www.elektronickacigareta.cz a během 3 týdnů jsem odbourala cigarety uplně. Teď už mě cigarety smrdí. Vřele doporučuji.

 83. gabi říká:
  14. 1. 2012 v 14:36

  Ahoj, snažím se nekouřit,druhý den, ale jsem stále plačtivá, připadám si zbytečná, prostě asi depka, sama nevím. Je mě 58 let ale nevím jak tohle zvládnu, ale vím že nemohu už kouřit, i z finančních důvodů. Hodně vás tady čtu, moc to pomáhá, díky všem za příspěvky.

 84. Petr říká:
  18. 1. 2012 v 2:23

  Ahoj je mi 30let a kouřím od svích 20.Před měsícem jsem přestal kvuli své rodině a financím.Pomáhají mi žvíkačky.Kouřil jsem 15-20 deně.První tyden jsem si myslel že se zblázním ale už je to ok.Určitě to vydržím.Cigareta je SVINĚ…..

 85. Prokop říká:
  18. 1. 2012 v 22:02

  Přestat kouřit je jednoduchý jak žebřík. Stačí jen opravdu chtít přestat..

 86. Emílie říká:
  18. 1. 2012 v 22:10

  Pro silné kuřáky je zbytečný přestávat, neboť stačí aby se i po letech abstinování vyskytla těžší životní situace, stres, rodinné problémy atd. a znovu šáhnete po cigaretě a jedete v tom znova.. Je to jen naivní namlouváni sám sobě, že už si NIKDY v životě nezapálím, kuřák zůstane kuřákem, stejně jako alkoholik alkoholikem pouze dočasně abstinujícím. Takže z vesela kuřte dál. :)

 87. Fafí říká:
  26. 1. 2012 v 20:36

  Je to všechno v hlavě jediný co pomáhá je pevná vůle a vydržet chuť na cigárko budete mít už napořád ale je na vás jestli podlehnete

 88. Helena říká:
  27. 1. 2012 v 3:55

  Kourim 20 let,minimalne krabku denne.Po 10 letech jsem prestala a pul roku nekourila.Pouzivala jsem nicoretove,niqvitinove naplaste a mela pocit,ze mi pomahaji.A to asi tri mesice.Pak uz bez nich,ale stale jsem musela mit neco v puse,zvejkacky,bonbony i vic jidla a nebylo mi lip.Pribrala jsem skoro 10 kilo,zkusila Champic a bylo mi z druheho baleni blbe,takze i z cigaret,kdyz jsem zkousela.U druheho baleni se mi chtelo zvracet,musela jsem lezet vzdy dve hodiny.Pak,kdyz nam vykradli byt,jsem sla rovnou pro cigara a uz to jelo znovu.Vaha se upravila dolu a cigarka behem mesice nahoru.Jo,kdyby to slo udrzet na dvou denne.Odhodlavam se znovu.Misto.abychom bylo odmeneni lepsi vahou,jde o boj i s ni.Helena

 89. Miroslav Kubis říká:
  12. 2. 2012 v 18:14

  Píšu hlavně pro ty co mají strach s přibíráním váhy v kuřácké abstinenci. Je mi 29 let. Kouřil jsem asi od 13let. V 25 jsem se rozhodnul, že seknu s tím smradlavým hnusem. Ale nevěděl jsem jak. Vím, že na těchto stránkách moc náplasti typu niquitin CQ nedoporučujete, ale mě pomohli a to podotýkám, že mi stačilo pouze jedno balení. První mé obávání bylo v přibírání váhy. V 17 letech jsem vážil okolo 85 kilogramu při výšce 169 cm. Postupem času jsem tuhle monstróznost snížil na 70kg. Samozřejmě, že v 25 letech jsem kila postupem abstinence nechtěl opět nabrat, tak jsem začal chodil do fitness. Doporučuji!!! Nejen, že jsem jsem nepřibral žádné tuky, ale naopak. Tuky šly hravě dolů a když váha šla nahoru, tak to jen ve formě pěkných svalu. Někdo ale svaly nechce. Mám pravdu dámy? Tak vyzkoušejte běh, spinning, nebo jiné obdobné aktivity. Už po týdnu poznáte, že se vám lépe dýchá a koncentruje.Tohle má více důvodů. Mě osobně pomohlo i to, že se pohybuji mezi sportovci, měl jsem nějaký smyslný řád a cíl. Tyhle věci jsou při odvykání stejně důležité, jako vaše vůle. Já mohu říct, že jsem nečekal tak snadný průběh. Mozek přepne úplně do jiného režimu. Tím započne i vaš nový život.

 90. Martin Nový říká:
  13. 2. 2012 v 15:11

  Tak já jsem zkusil snad všechny výše zmíněný metody a ted už tři mesíce nekouřim díky kurzu behaviorální psychologie nebo jak se to jmenuje. Dělaly to dvě lektorky, byl to sedmihodinovej kurz a fakt zatim dobrý, ty prachy co sme do toho vrazil se mi už třikrát vrátili, kouření mi už fakt lezlo do peněz. Našel sem to přes web http://www.exkuraci.cz . Tak snad to taky všichni zvládnete, já se cejtim jak znovuzrozenej.

 91. kamikkaze říká:
  16. 2. 2012 v 17:46

  ahoj lidicky taky sem se pokousel nekolikrat skousel seknout s kourenim ale neuspesne kourim od 12let 10dene a od 15tak krabicku do toho 5let sem kazdej den hulil jointy a nejvic pul roku v kuse po sklizni treba i deset brk dene ted je mi 21 s hulenim sem seknul uz 4mesice bez jedineho jointa o to vic sem zacal kourit telo potrebovalo tezkej kour… Ale posledni dobou me zacalo bolet u srdce a pichat u plic tak sem se nad tim zamyslel a kazdy tyden sem zacal omezovat o pet dene z30 sem ted na 5 dene a bez prasku bez niceho vim ze nikdy asi neprestanu kourit kdyz delam jen nocni jako pekar a hulil sem travu jak o zivot ale je uspech to i omezit nez dene hulit krabku dene proto kazdej kdo chce prestat a i bez prasku a stejne si zapali tak si nic nevicitejte je vedecky dokazano ze koureni je zavislost jako na heroinu a je uspech kdyz uz nekourite 30ale 5 dene a min….penezenka i telo to pociti a vsem drzim palce at to vydrzi co nejdyl maj pevnou vuli;D

 92. Adriana říká:
  17. 2. 2012 v 16:29

  Ahoj,
  drzim vsem moc palce. Ja kourim od svych 13 (!) let, dneska je mi 21 let. Behem tech par let se moje filozofie nekolikrat zmenila. Od toho, ze cigarety neskodi a je to pouhy vyplod fantazie zarytych nekuraku pres to, ze zalezi na kazdem, jestli preferuje zit tzv. naplno s cigaretou a flaskou v ruce po to, ze se bojim dneska o vlastni zdravi, ktere se nejak posl. dobou zacina hlasit… Prvni asi tri roky jsem mela silene zachvaty kasle, pricemz jsem kazde tri mesice mela jine antibiotika a diagnostikovany zanet prudusek. Zacala jsem verit alternativni medicine, protoze jsem si nemohla pripustit stale, ze problem je v cigaretach. Nasledne jsem prodelala z kombinovani antikoncepce a cigaret dvakrat trombozu. Jednou nitrozilni, lezela jsem v nemocnici, a ackoliv jsem mela zakaz vylezt z postele po svych, kolegyne hlidali a po dvou jsme kourili na balkone kam jsme samozrejme po svych vylezali… Tehdy mi hrozila embolie a zastava srdce, pokud by se mi srazenina utrhla. Posleze si moje telo tak nejak zvyklo zrejme na to vsechno, problemy ustaly, ackoliv obcas jsem stale lehce kaslala. Tenhle rok jsem opet zacala nekolikrat mit silny kasel, prodelala jsem zapal plic a bylo mi tak hnusne, jako nikdy v zivote. Ctyricitky horecky, nemohla jsem dychat… Prestala jsem okamzite na tyden kourit a byla odhodlana to vydrzet. Nasledne se mi udelalo lepe, takze jsem opet zacala kourit. Predposledni pokus mi vydrzel presne jeden den, kdy jsem si rekla, ze mi prece party muze jenom posilit moji vuli. Cely vecer jsem zvykala zvykacky, ovsem jen do te doby dokud jsem nemela trochu hladinku a nejake nekoureni mi bylo uz jedno… Ted mam za sebou jeden den nekoureni a opet jsem odhodlana prestat. Motivaci mam hned nekolik. Pritel je sice kurak, ale diky me slibil, ze se mnou kourit nebude, coz ma pozitivni nasledky pro jeho zdravi, protoze taky zacinal kaslat. Samozrejme je tu moje zdravi, jenze to je bohuzel neco, co pro me nefunguje jako ta spravna a jedina motivace. Potrebuji neco prokazatelneho ihned, dosazitelneho.. Nevim, jak to popsat. No a v neposledni rade jsem si rekla, ze kdyz vydrzim nekourit tri mesice, tak si poridim jako odmenu pejska. Zaprve bude zdrojem sportu pro me a zadruhe usetrim i nejake penize, abych si ho jako studentka mohla dovolit- veterin.pece je draha, krmeni, cestovani se psem…
  No a jak se snazim prestat? Osobne se nechci uz cigarety dotknout, protoze to akorat oslabuje moji vuli. Po nejakem case vim, ze mi cigareta uz prestava chutnat, smrdi mi. Zlepseni cichu u me je dost vyrazne, takze i to je jistou motivaci. Koupila a planuju si koupit ruzne vonne svicky, vune do pokoje.. Je to mala odmena za par dni nekoureni a zaroven citit skutecne na sto procent tu vuni je pro me odmena sama o sobe. Zvykam zvykacky misto cigaret, ale staci mi cca 5-6 zvykacek denne. K tomu jsem zacala pit caj, ktery jsem do te doby nikdy nepila, ale misto cigarety piju proste neslazeny caj, coz trochu utlumuje chut po ni a taky nemusim tolik jist. Caje se da vypit dva litry denne. Jinak ty zvykacky mam nicorette, ale ziju v Anglii. Balicek po 60 ks zvykacek stoji 5 liber, tj. asi 150 Kc, coz mi vydrzi na 10 dni a je to nesrovnatelne levnejsi nez cigarety. Taky jsem si sepsala svoje osobni duvody na papir, proc prestavam a kdyz nastane krize, ze budu opravdu bazit po cigarete, je tu tenhle papir, ktery mi pripomene proc. Pokud jste to cetli do konce, tak dekuju a drzim palce s odvykanim;D

 93. Lukáš říká:
  19. 2. 2012 v 22:17

  čauves je mi 17let a kouřim cca od 13-14!A to byla ta chyba vždy když jsem se snažil přestat kouřit tak to fakt nešlo vydržet vždycky jsem si řikal že v 18přestanu ale jak se zmínil je mi 17 a jsem na to zavislej cim dál tim více a fakt mi nejde přestat:((( je to fakt životní chyba začít kouřit!

 94. Dave říká:
  19. 2. 2012 v 22:24

  Zdarec je mi 15let a kouřim asi od 12let snažim se přestat zž nekouřim asi 1 den ale mám strasny abstak nevite co pomaha na abstak ?

 95. Lenka říká:
  22. 2. 2012 v 13:43

  Ahojky, je mi 50 a kouřila jsem od 17 let,v poslední době více jak krabičku denně.Manžel je odnaučený kuřák a ten smrad mi stále vyčítal. Taky ty vrásky! Od 1.2. jsem přestala kouřit s Champixem.Hodně ty prášky potlačují absťák. Dnes je to 22. den mého nekouření, tak mám docela ze sebe radost. Držím palce všem počínajícím nekuřákům.

 96. vendy říká:
  25. 2. 2012 v 4:38

  Dobry den chci prestat kourit muzete mi nekdo poradit nenuzu kourit protoze se mi hrouti kvuli koureni vztah moc dekuju

 97. Hanka říká:
  9. 3. 2012 v 0:30

  Vendy!
  Přečtěte si můj příspěvek pod číslem 74 a 78. Tam jsou rady, jak na to. Nekouřím již cigarety 10 měsíců a nemám absťák žádný.
  Hanka

 98. Lenka říká:
  13. 3. 2012 v 10:53

  Dobrý den, může mi poradit někdo,kdo nepřibral na váze, když přestal kouřit,jak potlačil chuť k jídlu? Nekouřím 6 týdnů, na cigáro chuť nemám, spíš mi to smrdí, ale mívám často hlad.Je to jako vyhánět čerta ďáblem- přejídání se namísto kouření. Snažím se kontrolovat v jídle a sportovat, ale potlačit pocit hladu se moc nedaří. Někde jsem se dočetla, že na to funguje aminokyselina fenylalanin ve spojení s vit. B6 a C,máte někdo zkušenost? Nebo máte někdo jiný recept?
  Díky předem za radu, Lenka.

 99. Hanka říká:
  16. 3. 2012 v 0:18

  Lenko,
  také jsem se bála, že ztloustnu. Pro jistotu jsem téměř vysadila cukr a snížila hodně spotřebu tuku. A začala ubírat v množství jídla a jíst mnohem víc zeleniny (tepelně upravené). Nekouřím již od května 2011, a přes to, že je zima (a to obvykle přiberu někdy až 3 kg, která zase v létě na zahradě shodím) letos mám momentálně cca 57 kg, oproti mé obvyklé váze 55 v létě….
  Někdy mám strašnou chuť na jídlo, hlavně v noci, jsem noční můra a večeříme mezi 6-7 večer. Docela mi pomáhá uvařit si šálek bylinkového nebo ovocného čaje, to hlad zažene. Někdy (tak 2x za měsíc) to nevydržím, a něco si zobnu – ale rozhodně ne moc, max. malý jogurt, půl housky s něčím nebo 3 štáfličky hořké čokolády.
  Určitě to postupně také zvládnete.

 100. Petr říká:
  16. 3. 2012 v 9:22

  No, je mi 50, kouřil jsem od 18-ti 20 a víc denně…Chtěl jsem přestat kouřit, dostal jsem od kamaráda kontakt na odvykání pomocí biorezonance na přístroji Bicom a tak jsem do toho šel…Stálo mě to 1200.-Kč a od srpna nekouřím…Doporučuji…Je to bezbolestné, beznávykové (pozor na Nicorette, taky jsem zkoušel) a je to jednorázová investice…Prý u nás na Mělnickém okrese už to taky existuje (www.rychlebeznikotinu.wbs.cz)…

 101. Jana říká:
  17. 3. 2012 v 11:51

  Dobrý den,dnes je to 14 dnů, co nekouřím.Neříkám,že by nebyla chuť,můj manžel a celá jeho rodina jsou kuřáci,ale držím se.Chválím se za to,že stojím vedle kuřáka a po cigaretě nesáhnu(huráá).Ono občas stojí za to si na internetu pustit krátké filmečky o kouření a nemocech s tím spojené a chuť na cigaretu přejde.Zjistila jsem,že kuřáci neradi vidí něco,kde je zobrazena rakovina plic z kouření.Držím všem palce.

 102. Lenka - pro Hanku říká:
  21. 3. 2012 v 13:09

  Dobrý den Hanko, děkuji Vám za duchovní podporu. Rovněž vaše zkušenosti- viz blog výše- jsou pro mně inspirující.
  Mějte se fajn a držím Vám palce v nekuřáctví. Někde jsem četla, že nekuřákem se člověk stává až po roce abstinence, takže Vy už brzo! Lenka.
  P.S. Stále používáte elektronickou cigaretu, nebo jste už úplně bez náhražek?

 103. Lenka říká:
  23. 3. 2012 v 13:39

  Jak tady pročítám jednotlivé příspěvky, vidím, že na každého platí jiná odvykací metoda.
  Já osobně bych se bála nikotinových přípravků, protože neřeší vlastní „chemickou“ závislost. Mně tedy náplasti ani žvejky nepomohly, zkoušela jsem též lulku s nikotinovými náboji, ale to mi přišlo hrozně silný.
  Moje obvodní doktorka mi doporučila CHampix, je to lék, který v mozku blokuje nikotinové receptory.
  Tak jsem to zkusila , ale začalo se mi po něm dělat špatně a osypala jsem se vyrážkou. Je to asi pěknej dryák. Takže jsem ho ihned vysadila a teď bojuju už jen já sama za sebe,tedy s vámi zde. Souhlasím s těmi z vás, kteří píšou, že je to jen o psychice.

 104. Jana pro Lenku říká:
  23. 3. 2012 v 20:31

  Leni,CHAMPIX jsem měla taky.Trpěla jsem z něj nočními děsy,to nebyly sny:-).Jinak já sice také nekouřím,ale hlad(chuť) mám stále.A tak kila stoupají a stoupají a jsem zvědavá kam až dojdou:-).

 105. kapila říká:
  23. 3. 2012 v 23:06

  Jestli můžu doporučit něco opravdu, ale opravdu silným kuřákům, tak je elektronická. Samo to za vás práci sice neudělá, ale je to velmi dobrá pomůcka na přechodné období a nebudete „vyobcováni“ ze své kuřácké skupinky v práci. Ale i když se nepovede přestat, je to aspoň o něco méně škodlivé a hlavně tím neobtěžujete a nezabíjíte své okolí.

  Výhody jsou jasné jak facka
  a) nesmrdíte! Dřív jsem kouřila i doma, tak si dovedete ten smrad představit. O oblečení a vlasech ani nemluvě. Teď to doma po sakra dlouhých letech VONÍ. Je to něco úžasného, když ráno vejdete do kuchyně a nevytlačí vás to. Hned je lepší den. Ostatní členové rodiny to jistě ocení.
  b) peníze. Za tři měsíce, co jsem více méně na ecigu, jsem ušetřila přes 5 tisíc. A to počítám počáteční koupi a náplně. Co víc dodat.
  c) zdraví. Je to trošku divný pocit, hlavně ze začátku, když vyjdete schody a nezadýcháte se. Taky se mi tvoří mnohem méně plaku na zubech (což dříve způsobovalo velkou kazivost, snad už to bude dobré) a jako bonus – stačí 2x žvýkačka za den a svěží dech trvá a trvá.
  d) i když mám nadváhu a dalšího přibrání jsem se bála jak čert kříže, kupodivu jsem nepřibrala ani deko. Zřejmě díky nikotinu.
  e) zlepší se chuť. Objevíte dosud nepoznané a konečně u dobrého jídla pochopíte, co znamená věta „oragmus v puse“ :-)
  f) již nikdo z přátel po vás nebude somrovat cigaretu.

  Bohužel to ma i své jisté nevýhody
  a) můžete zpohodlnět a začnete přemýšlet, proč vlastně přestat kouřit. Tohle by přece mohlo stačit. Neodnaučí to psychický návyk.
  b) zlepší se vám čich. Možná to budete považovat za výhodu, ovšem já ne. Kuřáci a další vám začnou neuvěřitelně smrdět a i přes přesvědčení o své bezbřehé tolerantnosti si neodpustím sem tam zabrblat „smradlavé prase“.
  c) nemožnost si kdykolik koupit další. Musíte hlídat dobitou baterku a náplň.
  d) pokud nejste disciplinovaní, může se stát, že budete kouřit pořád. Netípáte, takže se musíte naučit kouřit jen když opravdu máte potřebu a třeba jen 5 minut.

  Závěrem: za dva dny jsem si na ni zvykla, kupodivu bez problému. Trošku mě to překvapilo. Ze silné náplně jsem postupně přešla na tu nejlabší (ale stále s nikotinem). Za tři měsíce jsem si zkusila zapálit normální cigaretu. Po dvou šlucích jsem ji musela típnout. Pochybuji, že se k normálnímu tabáku jednou vrátím.

  Teď je ovšem otázka, jestli dokážu přestat úplně a zahodit i elektronické šidítko. I kdyby ovšem ne, mám ze sebe velmi dobrý pocit, že aspoň jistý posun jsem udělala. Příští měsíc si už koupím jen s příchutí a bez nikotinu. Tak snad se to povede.

 106. Ivanhoe-abstinující kuřák říká:
  31. 3. 2012 v 20:54

  Koukám jak to tu všeci perete jedna radost, někteří s tím opravdu seknete, někteří měněj jednu závislost za jinou (e-cigarety, náplasti a dalších tisíc sraček). Já nemám co radit, byl jsem na biorezonanci – vydržel jsem snad 14 dní, pak jsem do toho postupně spadl znovu….kouřím přes 30 let…nakonec díky tomuto státu jež mne naučil kouřit (cigara všude kolem nás, dostupný, chutný propagovaný, Morlloboro man na každém kroku s cigem, kouří se všude a stále – 80 léta), a jež mi v dnešní době za to co mne naučil strká ruku do kapse (cena cigaret je pro mne neúnosná,denně hodim statu 50 kč za to že si ničím zdraví) jsem přestal !!!!! Dlouhá věta, nedá se nic dělat. Dnes přesně dva měsíce nekouřím, je to pohoda. Užívám si svýho nekouření, stát mi už nehrabe do kapsy, nepronásledují mne nekuřáci a nec ítím se jako vyhoštěnec ze společnosti, nemusím se bát že ženská omdlí jenom když ke mne čuchne. Nehledě že jsem si rozšířil počet osob jež se se mnou baví, neboť už nesmrdím nekuřákům….bože jak já jsem štastný a vděčný za ty dva měsíce, za chvilku mi bude 50 let, že jsem se na to nevykašlal dříve, že jsem s tím vůbec začínal, pěkně nás tehdy za mlada nachytali, jen co je pravda…..ten tabakový průmysl to má dobře spočítáný – musíme tě lapit dokud jsi mladej a pak už se toho nikdy nezbavíš a jsi v podstatě náš navždy- a pro to nebuďte blbý a sekněte s tím, za jakýkoliv pomoci (Champix,Biorezonance- cokoliv co zabere), a pak se tady pochlubte svým úspěchem…
  Pěkný den všem co to dokázali a stali se nezávislými a jsou štastní…..

 107. Ivanhoe-abstinující kuřák říká:
  31. 3. 2012 v 22:13

  Ještě dodatek k předchozímu…

  Doufám že pár jedinců přestane kouřit, nedovedu si představit že by jsme skončili všeci naráz, to by tento stát 100% nezvládl a všichni protivní pronásledovatelé kuřáků by splakali nad výdělkem zároveň s námi odnaučenými.

  Vůbec musím se zeptat jestli by jste neměli hulit dál, neboť já když nekouřím teprve dva měsíce a užívám si Vašich peněz a ještě bych rád dál užíval, takhle kdyby jste všeci přestali tak by mi stát zase šáhl do kapsi.

  Myslím že všeci nekuřáci místo boje proti kuřákům by měli nenápadně zaučovat mladé nekuřáky například volně pohozenýma krabičkama cigaret před školami a podobně- myslíte pěkný svinstvo, hnus, podlost- určitě, ale jak potom nazveme ty 70 a 80 léta kdy cigarety byly dostupný jako žvýkačka a řvali na nás reklamy na každým kroku?

 108. Lenka říká:
  4. 4. 2012 v 10:44

  Pro Janu:
  Jani, já jsem po Champixu dostala vyrážku v obličeji. Několik dní jsem ho pak neužívala vůbec a teď si vezmu jen půlku tablety jen některý den, když mne přepadne absťák. Duševní vedlejší účinky chválabohu nemám. Snažím se nějak zaměstnat, chodím cvičit, doma uklízím….atd. Koupila jsem balení na jeden měsíc ( 56 tablet)- může mi vydržet jako občasná berlička tak na půl roku. Další balení si už rozhodně nekoupím.

 109. Marcela říká:
  27. 5. 2012 v 0:30

  Přeji hezký den můžete mi prosím poradit chci přestat kouřit ale pořád se mi to nedaří, pomohla by mi kniha jak si jí každý chválí -snadná cesta jak přestat kouřit od allena carra?děkuji Marcela:)

 110. jana říká:
  29. 5. 2012 v 20:36

  Pro Marcelu:
  Ahoj Marcelko,to je přesně ta knížka.Já jsem jí nedočetla do konce,sotva tak do 1/4.Přestala jsem kouřit sama.Pokusů před tím bylo mnoooooho,ale pak z ničeho nic jsem přestala.Držím palce.Jana

 111. Míša říká:
  1. 6. 2012 v 18:31

  Dobrá den chtěla bych se zeptat je mi 12let a moje mamka s taťkou kouří mamka si od mého strejdy bývalého kuřáka půjčila elektronickou cigeretu ale ani nevím jestli jí pomohla ale chtěla bych se vás zeptat jestli je možné že by má maminka s tatínkem přestali alespon trošku kouřit kdyby jedli rajčata.Prosím odepište mi a mé mamince je 48 a tatínkovi 50 moje maminka začla kouřit asi ve 30 a tatínek to nevím prosím odepište mi mám strach aby brzy nezemřeli prosím mám opravdu strach děkuji vám předem Míša nashledanou a omlouvám se tento email není můj já email nemám ale odepište mi prosím sem a napsala jsem ho tam protože by ste tento dotaz ode mě nedstal/a.Děkuji opravdu předem Míša a odepište mi prosím co nejdžíve je to důležité.

 112. Marek říká:
  4. 6. 2012 v 23:31

  Dobrý den přátelé kuřáci i nekuřáci,

  po přečtení většiny Vašich příspěvků jsem se rozhodl přispět i svou troškou do mlýna. Je mi 18 let a kouřím již pátým rokem. (nepocházím ze špatných poměrů) prostě jsem měl k cigaretám kladný vztah již od útlého věku a bohužel mi to zůstalo. Několikrát už jsem se „snažil“ přestat kouřit. Zkusil jsem téměř vše. Např. žvýkací tabák (bez něj si nedokážu představit jediný den ve škole), šňupací tabák, nikotinové žvýkačky, elektronickou cigaretu (mám ji pár dní a opravdu mi vůbec nesedla). V průměru vykouřím 20 cigaret denně, pokud je však chuť tak klidně 60. A k tomu všemu cca 5 sáčků žvýkacího tabáku (obsah nikotinu jako cca 15 cigaret). Z tohoto stručného popisu mojí závislosti lze lehce usoudit, že jsem velmi silný kuřák. Rozhodně si nedokážu představit den bez nikotinu. Ale dnes (ještě před přečtením tohoto webu, zejména komentářů) jsem se rozhodl, že s tím nadobro seknu a to bez jakýchkoliv náhražek.
  Důvody: Býval jsem poměrně dobrý sportovec, ale začal jsem se plácat v závislostech (“jen“ kofein, nikotin, alkohol), začal jsem se zbytečně přejídat, za půl roku jsem přibral 15 kilo, přestal jsem sportovat. I nejbližší přátelé a přítelkyně si ze mě dělají legraci kvůli mé mírné nadváze (bohužel na břichu je to dost poznat). Rodiče jsou naštvaní, že jsem seknul se sportem. Ve škole zřejmě propadnu. No je to spíš na „mašli“ než na další stres z „absťáku“. Zkrátka závislost na nikotinu je dost velký problém a cítím, že bych se primárně měl věnovat osobnímu boji proti závislosti.
  -je to dost osobní, ale měl jsem potřebu podělit se s Vámi o své zkušenosti.

  Postup, který zkusím: Dám na svoji 95. letou pra-babičku, která kouřila 30 let 60 cigaret denně a sekla s tím ze dne na den a to tak, že si místo cigarety dala 3 dl čisté vody případně nějaké ovoce nebo zeleninu.

  P.S.: Moc Vám všem i sobě držím palce, abychom to zvládli a nenechali se ovládat touhle hnusnou drogou.

 113. Lenka říká:
  5. 6. 2012 v 9:20

  Míšo,
  rajčata na nekouření nepomohou. Ale maminka je na dobré cestě s tou el. cigaretou. Zkus s rodiči upřímně promluvit, že je máš ráda a nechceš, aby ti brzo umřeli. To by měla být pro ně ta nejsilnější motivace.

 114. jana říká:
  6. 6. 2012 v 22:26

  Pro Marka:
  Milý Marku,
  co Ti na to říct:Jsi velmi mladý a proto Ti držím palce,aby jsi s tím praštil.Jsem jako Tvoje babička,kouřila jsem krabičku denně,přestala jsem kouřit hned.Pokud jsem v hlavě neměla to,že teď si chci dát cigárko,tak byl „absťák“ minimální.Nekouřím už přes 3 měsíce a můžu sama o sobě říct,že jsem na sebe hrdá.Tak doufám,že to taky dokážeš.Říkala jsem si,že mi konečně nebudou smrdět prsty po cigaretě a nebudu mít takovou spotřebu žvýkaček,aby ze mě nebyl cítit kouř.

 115. radim říká:
  28. 6. 2012 v 14:18

  Pomooooc,
  mám krásný život, děti, ženu psy dobrou práci a přátelé, a tak nechci umřít dřív jenom kvůli své slabé vůli. Prosím pomozte mi někdo:-)

 116. Sayaya říká:
  23. 7. 2012 v 16:51

  Zdravím všechny tady! Strašně vám všem držím palce při odvykání!!! Já kouřím 4 roky, začínala jsem tak na 5-10 denně, pak se to vyšplhalo až na 40 denně, pak jsem otěhotněla a snažila se to aspoň trošku snížit a strašně mě trápilo, že nedokážu přestat ani kvůli dítěti. Postupně a po porodu jsem to dopracovala zase na těch cca 2-10 cigaret denně, podle času a příležitosti, s tím, že kdykoli si jdu zapálit, vyčítám si to a pořád a věčně toužím přestat… Ale zatím jsem to ještě nedokázala. Manžel kouří 40 denně a přestat nechce, takže si to asi umíte představit… prostě zvládám celkem v poho třeba několik dní (dokonce i několik týdnů) nekouřit, ale pak přijde třeba jeden večer taková ta chvíle po náročnym dni, já přijdu do pokoje a manžel tam zahulíno… No a políbí mě a že si dáme kafčo… Hm. To je jasný, že ten večer zas (po dlouuuuuuuhé abstinenci) opět vykouřím půl krabičky a jedu v tom nanovo… Jinými slovy nejsem zatím schopná mít tak silnou vůli, abych si nezapálila s manželem. Je zajímavé, že jiní kuřáci na mě tak nefungují, nevadí mi, když si cizí lidi zapálí a já ne, to jen u manžela najednou nějak zeslábnu a nevydržím. Co s tím??? Nevíte někdo co s tím??? Poraďte! Budu to teda zase a zase zkoušet a zkoušet… Leňulka

 117. rajčata a nikotin? to je pekný blábol říká:
  28. 7. 2012 v 16:27

  Nikotin v rajčatech není. Je tam kyselina nikotinová (niacin). Obě látky jsou stejné asi jako kyselina sírová a sýr ;)

 118. Lenka říká:
  31. 7. 2012 v 12:17

  Zdravím všechny abstinující kuřáky! Já zítra už půl roku- hurá!!
  Leňulko, dovedu se moc dobře vcítit do tvé situace, sama jsem přestala dvakrát z důvodu dvojího těhotenství a následného kojení. Pak jsem se ovšem taky zase „vypracovala“ až k 30 cig./denně. Zpětně bych si za to dala přes hubu.Ty máš teď vynikající příležitost už se do toho svinstva znovu nedat! Tak ji nepromarni. Pokud se necítíš dost silná, zkus protinikotinovou poradnu ve vašem městě, a nebo- co se osvědčilo hodně lidem- nechat si od doktora napsat Champix. Po něm cigára přestanou chutnat. Držím palečky, moc!
  Lenka.

 119. Zuzka říká:
  10. 8. 2012 v 11:25

  Je mi dvacet let a kouřila jsem šest let … prokouřila jsem minimálně 1000 Kč měsíčně. Jednoho dne jsem se probudila a řekla si, že už si nedám. Doma mám půl krabiček své bývalé oblíbené značky a už abstinuji 7. měsíc. nejhorších bylo těch prvních 6 měsíců. Přítel kouří a já mu ukázala, že jsem silnější než on :)

 120. Ing. Eva Balúchová říká:
  22. 8. 2012 v 21:22

  Ahojte všichni. Zkoušeli jste přestat kouřit s biorezonancí? Koukněte se Ne, není to zadarmo, ale 80% klientů nekouří po první terapii, takže se jim peníze vrátí již ten samý měsíc. A druhá terapie je zadarmo. A k tomu jako dárek kafíčko, čajík nebo limču…

 121. rene říká:
  17. 9. 2012 v 4:06

  Kourim od svych 22 let ,kdy mi kamos nabidl cigaro, po treti cigarete jsem mel navyk ,prokouril jsem asi tak 450 000,- kc. Nejvic jsem kouril 20 denne posleni rok 10 denne. poprve jsem prestal kourit a vydrzel to mesic pak jsem si zapalil ,abych zjistil ,ze to mam pod kontrolou a to byla chyba ,protoze pod kontrolou me ma cigareta. Ted druhy pokus nekourim 14 dni a vim ze jako alkoholik ,kterej si nesmi dat panaka ja si nesmim zapalit. Proc jsem prestal: 1, Penize – kazdej tyden si prevadim na specialni ucet 750,- za rok si zajedu do Thajska.
  2,Smrad
  3, zluty zuby – tak jsem si u zubare zaplatil formicky na beleni za 5 000,-
  chci se usmivat na lidi a neschovavat si usta rukou
  4,Cas-nic jsem nestihal ,autobus mi ujizdel, v zamestnani jsem byl pokazde o pet minut pozadu, smrdel jsem kourem. V kancelari ze ze 30 lidi kouri jenom 3 lidi.
  5, vyhybam se mistum ,kde se prodavaji cigaty probehnu kolem nich, kolikrat jsem si sel koupit noviny jenom ,abych si k nim koupil i cigara.
  6, koupil jsem si smartphone ,abych zamestnal ruce takze misto cigara serfuju na internetu nebo hraju sachy.
  7, zvykacky ani naplasti mi nepomohli ale Nicotinell 1mg bonbony, rano si beru hned jeden jeste nez se projevi abstak, pak si beru pokazde ,kdyz jsem kouril.
  8, Abstak nemam protoze jsem ufetovanej nicotinellem ,kour z cigaret mi smrdi, je mi trapne ,kdyz vidim na ulici lidi s cigarem v ruce. Vsem uprimne drzim palce. Stat je kurva protoze cigara jsou jako heroin nebo kokain, cigarety by meli zakazat prodavat. Dane se daji vybrat i inteligentnejsi formou.

 122. Lenka říká:
  19. 9. 2012 v 8:28

  Ahoj, napište, kdo máte jakou zkušenost s biorezonancí. Kdysi jsem absolvovala. Po tom sezení jsem si připadala podvedená. Nulový účinek, vyhozený peníze. V mém okolí se nevyskytuje ani jeden člověk, komu by to zabralo.

 123. Rock říká:
  25. 9. 2012 v 10:42

  Myslím si že za tabletky a žvíkačky dost uvalíte a je vam ještě po nich špatně a kdo ví co. Zkusil sem el cigaretu a citim se líp sice si neodvyknete od cigaret uplně ale aspon rozhodně ušetříte a bude to mít určitě i další vyhody.. Ale taky jestli chcete začit s el cigaretou která zabírá tak určitě nezačinejte s tou nejlevnější ty jsou k ničemu… tady mám dobrý tip na docela kvalitní značku

 124. Hanka říká:
  21. 11. 2012 v 0:25

  Pro Lenku

  Dělám si pořádek v počítači a našla jsem předcházející korespondenci, na kterou jsem ve svém stále vysokém životním tempu pozapomněla….
  Lenko, děkuji za příspěvek 102. V dalších se mi zdá, že se vám podařilo přestat kouřit také (pokud jsem dobře rozumněla). Pak opravdu ze srdce gratuluji….
  Jsem stále nekuřákem cigaret, už rok a půl.Celý byt a všechno oblečení jsem postupně vyprala a vyčistila, vracím se teď do voňavého a kouř z cigaret mi vyloženě páchne. Za ušetřené peníze za tu dobu jsme s manželem byli už 2x na luxusní dovolené, před několika dny jsme se vrátili z dovolené nádhernou obrovskou lodí Divina po Středomoří.Stálo nás to i s dopravou autobusem do Benátek a pak z Janova zpět, výletem po Římě a Athénách autobusem a další útratou za nápoje či jídlo v ostatních městech a přístavech cca 35 tisíc.(akce ve slevě). Za 12 dní jsme viděli spoustu měst, kam bychom se jinak z finančních důvodů jako důchodci nedostali. A kdybych byla kuřákem, ani bych si na tu loď netroufla, protože až na jedno vyhražené místo byl všude absolutní zákaz kouření a namontována i čidla.
  Elektronickou cigaretu mám stále, ale neustále snižuji obsah nikotinu v náplních. Už používám jen cca 1/4 původní síly….Předpokládám, že časem budu kouřit již jen čistou páru a pak snad již přestanu úplně….
  Přesvědčila jsem již cca 10 přátel a přítelkyň, aby to také zkusili a všichni se tak kouřit cigarety také odnaučili. Také jsem kdysi žádala od paní doktorky předpis na Champix, ale ona (je to rozumná žena) mi doporučila, abych si nejprve něco o něm přečetla na internetu. Po tom, co jsem zjistila, jaké je to svinstvo a co všechno může způsobit svými vedlejšími účinky jsem do toho nešla….
  Co se týče váhy, držím se stále na svých cca 57 kg při výšce 160, jen teď po dovolené na lodi s naprosto luxusním jídlem jsem trochu přibrala. Ale věřím, že časem se zase dostanu na svoji váhu.
  Držím všem, kteří se snaží nekouřit palce a doporučuji těm, co ještě váhají, aby to s tou elektronickou cigaretou také zkusili. Když jsem to dokázala já, která jsem cca 45 let kouřila cca 30 cigaret denně, dokážete to zcela určitě také. Po prvních třech dnech, kdy vám to trochu vadí začnete naopak vidět jen výhody.
  Mám cigaretu EGO-T, o které píše Rock v předchozím příspěvku. Určitě si nepořizujte levnější, bílou, která vypadá jako normální cigareta,a nedá se plnit-ta je k ničemu.
  Hanka

 125. Lenka říká:
  26. 11. 2012 v 14:29

  Hanko, děkuji za odpověď a za Vaše zkušenosti. Jak jste správně pochopila, už se mi taky zadařilo. :-)
  Nekouřím od 1. února. Jeden měsíc za pomoci Champixu ( sama bych to nedala) a pak už nic. Vůbec to nebylo lehké, ale výsledek stojí za to. Žádný smrad, nutkání ke kouření,pocity viny, že někomu znepříjemňuju vzduch…A ta úspora peněz! Je pravda, že na cigárko ještě občas s nostalgií vzpomenu, ale už se k němu vrátit nechci. Ohledně Champixu- mám vcelku pozitivní zkušenost, z vedlejších účinku se mi projevila jen kopřivka a to až ke konci užívání. Znám i jiné lidi, kteří úspěšně odvykají s Ch. Diskutují na Vitalion.cz. Každý jsme jiný a na každého funguje něco jiného.Myslím, že účel světí prostředky, je jedno jak, ale hlavně přestat. Držím palce Vám i všem těm, kteří se třeba teprve rozhodují přestat. Lenka. :-)

 126. Silvestr říká:
  17. 6. 2014 v 17:41

  Mně se podařilo přestat za jediný den na semináři Jak přestat kouřit od firmy Exkuraci.cz – mohu jenom doporučit!! Kurzovné jsem na nevykouřených cigaretách ušetřil za měsíc :)

 127. Kuřák říká:
  7. 7. 2014 v 12:17

  No za jediný den, kdyby se mi podařilo přestat, tak by to bylo hodně super. Ale moc v to nevěřím. Jsem silný kuřák a teď zkouším elektronickou cigaretu, jestli to pomůže.

 128. Lenka říká:
  30. 10. 2014 v 11:06

  Dobrý den, díky Champixu stále nekouřím.
  (od 1.2.2012) je to malý zázrak, bez něj bych to nedala.

 129. Daniel říká:
  26. 11. 2014 v 4:18

  Ahoj. Uz sedmy tyden nekourim, kouril jsem 35 let, hnus!! Prestat jsem zkusil snad tisickrat, vzdy vetsinou marne, jednounale na rok a pul pomoci hypnoterapeuta. Podruhe bohuzel uz hypnoterapeut nezafungoval. Je mi dnes 50 let, s vekem se pridal vysoky krevni tlak a cholesterol, kardiolog mi doporucil kouril a poradil jak. Presel jsem na ultraslim cigarety s velmi nizkym obsahem nikotinu. Rada kardiologa znela kourit stejne mnozstvi techto cigaret jako jsem dosud kouril cigaret normalnich. Tzn. Kouril sejm jsem cca 10 cigater denne, mel bych udrzet i 10 ultraslim denne, cimz moje telo zacne dostavat mene nikotinu – i zplodin. Docela mi to nedelalo problem, a po roce na slimkach jsem prestal uplne a ze dne na den, jak poradil lekar. Je prqvda, ze mi spousta lidi rikala, ze kourim „babske“ cigara, ale vetsinou to pochopili, kdyz jsem vysvetlil proc. Pro chlapa je i tohle duvod, proc kourit mene, snazil jsem se tyhle „babsky “ cigara nekourit moc pred druhyma. Uz 7 tydnu nekourim a je mi blaze. Obcas na cogaro jeste vzpomenu, alw uz to neboli, muzu uz jit do restaurace a dat si drink aniz bych si u toho musel zapalit, muzu byt vedle kuraka, aniz bych si rekl o cigaro, muzu jit kolem trafiky, aniz bCh si cigaret koupil. Prvnich par tydnu jsem mel samozrejme abstinencni priznaky. Ted se nesmejte, jakmjsem na to vyzral. Tak nejak jsem si vsugeroval, ze mi ta celkova bolest dela dobre, takze jsem to pojal tak nejak masochiaticky a v tom utrpeni si liboval. Momentalne jsem ve fazi, kdy mi zacina byt odporny zapach cigaretove koure a pach kuraku. Kamarad a kamaradka prestali kourit ve stejne dobe, ale za pomoci elektronickych cigaret, a jeste porad t cigarety maji v puse a de facto do sebe vpravuji jeste vetsi mnozstvi nikotinu nez pred tim beznyma cigaretama, proroze mam pocit, ze tu elektronickou cigaretu nevyndaji z pusy. Kdysi jsem elecigaretu zkusil a brzy toho nechal, protoze to neresi nic – navyk mit cigaretu v ruce pretrvava, zavyslost na nikotinu taky. Stejne tak vidim dnes vsechny produkty Nicorette. Po tisici marnych pokusech nakonec zafungovala rada meho kardiologa.

 130. michala říká:
  20. 12. 2014 v 12:54

  Zdarvím,

  musím rict že v dobe kdy jsem chodila jeste na vysokou skolu tak ze me doslovapadali vajgli. Nicmene me vadilo ze porad smrdi a pak i ten pot smrdi jinak. Tak jsem prestala kourit. Problem ale je ze mam pritele ktery je hodne silny kurak ( ja jsem ale silnejsi a opravdu s nim nekourim )a snazim se mu pomoci prestat kkourit. Nejsem ani pro naplasti a tyhle vecicky. Celkove si myslim ze jse ciste o psychiku. Pokud ho totiz zamestnam tak nema ani pomysleni na cigaretu problemem zustavaji svaciny v praci tu prosedi v kurarne. Tak jak bylo zmineno ze pan pribral 15 kg me se to nestalo vymenila jsem cigarety za kolo a denne uslapu tak 40-75 km takze nemam ani nadvahu dokonce me vsichni rikaji ze se mam konecne najist. Takovy postup budu zavadet zacatkem jara na priteli tak jsem zvedava jaky to bude mit uspech nicmene uz ted ho taham na spinning aby se naucil dychat a aby taky vedel ze bez cigaret se mu bude dychat lepe a klidne at si da nejaky cukr to vypotime na kole :-) . VSEM CO JSTE SE ROZHODLI PRESTAT DRZIM PALCE, TREBA U TOHO NAJDETE NEJAKY NOVY KONICEK A ANI KILA NEBODOU

 131. filipobr říká:
  17. 2. 2015 v 13:05

  Už s tím bojuju po několikáte ale tentokrát věřím, že to dopadne. Poučil jsem se z předchozích selhání a vím, kde jsem udělal chybu, proto ji nebudu opakovat. Začal jsem si o tom psát taky takový blog – ono vypsat se z toho často také pomáhá (hned po agresivním běhu :) . Klidně se přijďte podívat, jak to řeším já www,dokoureno.cz/blog

 132. filipobr říká:
  17. 2. 2015 v 13:06

  Pardon, z absťáku jsem dam dal špatné znaménko :) ) http://www.dokoureno.cz/blog

 133. Tom říká:
  23. 2. 2015 v 18:31

  filipobr chybu jsi udělal přesně tam kde jsis zapálil. se mnou to cvičilo děsně, vzteky, chuť něco rozbít,depka, bolest hlavy ale děsná, nespal jsem asi 14 dní. Mě pomohl hodně obrázek Zemana, při každym ataku jsem si vzpomněl na ten odpornej obličej s cigárem a hned jsem věděl, že to zvládnu. Přeju všem hodně sil do souboje s odvykáním
  Tomcat

 134. Tom říká:
  23. 2. 2015 v 20:27

  filipobr chybu jsi udělal přesně tam kde sis zapálil. se mnou to cvičilo děsně, vzteky, chuť něco rozbít,depka, bolest hlavy ale děsná, nespal jsem asi 14 dní. Mě pomohl hodně obrázek Zemana, při každym ataku jsem si vzpomněl na ten odpornej obličej s cigárem a hned jsem věděl, že to zvládnu. Přeju všem hodně sil do souboje s odvykáním
  Tomcat

 135. tomas říká:
  26. 3. 2015 v 17:47

  ahojte lidi jmenuju se tomas zacal sem kourit v 15 letech a kouril sem do 24 letech rikam vam ze tech 7 tydnu je pekne tezkyk skoncit prestat kourit ale pak sem si kleknul k bohu a modlil sem se k jezisi kristu at my vemem chut a verte nebo ne uz nekourim 2 roky a chut vubec nemam je mozne ze i buh je mozny aby vam vzal cigeretu jinak sem krestan verte tomu nebo neverte ale je o taky pomoct jak prestat

 136. Jana Kovářova říká:
  31. 5. 2016 v 7:56

  Me osobne pomohly tyto nikotinove naplasti http://www.lekarnasporilov.cz/odvykani-koureni/nikotinove-naplasti/nicorette-naplast-10-mg-16-h-drm-7×10mg-1.html . Pouzivam je pet tydnu a jeste jsem si ani nezapalila. jana

 137. Lenka říká:
  29. 9. 2016 v 12:49

  Jana Kovářová
  Už je to nějakou dobu od vašeho příspěvku a zajímalo by mě tedy,jak jste na tom dnes. Zda-li pořád berete ty náplasti, nebo nekouříte bez náplastí, popř. jestli jste se vrátila k cigaretám.
  Můj názor je, že nikotinová substituce závislost neřeší.

 138. Otakar říká:
  4. 10. 2016 v 21:27

  Dobrý den,

  taky přispěji. Jsem silný kuřák, v posledních měsících jsem jich vykouřil 30-40 za den. Rozhodl jsme se s tím seknout ze dne na den, ráno jsem si zapálil poslední cigáro a jel si pro náplasti a hle ony pomáhají i když teprve tři dny. První den byl nejtěžší, neměl jsem žádné abstinenční příznaky, ale lákalo mě to jít na cigáro – uspokojit psychickou závislost (rituál), druhý den to bylo slabší a dnes to již nepocituji a dokonce jsem se po dlouhé době krásně vyspal, aniž bych měl ráno puzení jít na cigaretu :) Věřím že to dám :) Motivací je spoustu, ale ty základní: zdraví, lepší sexuální život, peníze (měsíčně jsem dal za cigarety cca 4400!!!), neposlouchat stále řeči příbuzných. Ale pomáhá mi se vyhýbat alkoholu a kuřákům, tj. všem přátelům :D Ale to mi nevadí :)
  Přeji Vám pěkný den a ozvu se příští týden jak jsem na tom :)

 139. Dlouhý říká:
  30. 11. 2016 v 16:37

  Já jsem přešel na elektronickou cigaretu, kouřím jí výjimečně a cigaretu mi to nahradilo v každém směru. Neřádím se mezi ty, kteří by chtěli přestat úplně, ale i tak vidím nějaký plusy, třeba jako že nedávám státu víc peněz, než musím. Člověku to tak nepřijde, ale když jsem utrácel stovku denně, tak je to znát. I si s elektronickou cigaretou Vapour 2 nepřipadám jak nějaký hulvát, ale je to docela stylová záležitost. Takže za mě e-cigarety mají ano.

 140. Klara říká:
  4. 1. 2017 v 18:43

  Já jsem s kouřením sekla 1.1.2017. Je mi 26 a kourila jsem od 14 cca plus minus krabicku za 2 dny, ale s alkoholem i 2 krabky za mejdan. Vzdycky jsem říkala, ze si nebudu dávat předsevzetí, ale pokoušela jsem se přestat už asi 7x a zatím neúspěšně. Momentálně je to po osmé a ted uz vim ze cigaretu nesmim strcit do pusy, jinak je konec, tak uvidíme. Snad se po osmé poučil, ze to nemám pod kontrolou, jak si vždy myslím. Náhražky nepouzivam, bojím se další závislosti. Ochutnala jsem jen jeden bonbon nicorette a je to humus. Navíc jsem se cítila jako když jsem své tělo podvedla, protože jsem užila nahrazku. Dnes je to teprve 4 den – chutě mám, ale ne konkrétně na cigaretu, nebo jídlo. Zkratka cítím, ze mi neco chybí, ale nevím co. Držím vám všem palce, at nám ta snaha vyjde.

 141. kjhipůuh říká:
  6. 1. 2017 v 17:42

  ,jhbgouzpiuohjoúij

 142. kjhipůuh říká:
  6. 1. 2017 v 17:43

  -lkjipubgctdxcubhůlloiztcccjgvvcztciuiiuzfctrswqESDFZTGVHBKJNILJ

 143. kjhipůuh říká:
  6. 1. 2017 v 17:43

  ,XC NNNN

 144. kjhipůuh říká:
  6. 1. 2017 v 17:44

  MRDEJ, DOKUD JE TVRDEJ
  AŽ BUDE MĚKKEJ, TAK TOHO NECHEJ

 145. Ilonka říká:
  23. 1. 2017 v 9:48

  Já osobně mám za sebou několik neúspěšných pokusů :/ Když už jsem byla uplne zoufalá, tak jsem brozdala na netu a hledala, co bych ještě mohla zkusit. Dočetla jsem se, že vhodný způsob, jak přestat kouřit, je používání přípravků s nikotinem. V lékárně jsem si pak koupila náplasti niquitin a už půl roku nekouřím :)

 146. Vladko říká:
  23. 1. 2017 v 11:01

  Když jsem přestával kouřit, tak jsem si rovnou koupil niquitin – byl v akci :) pomohl, tak jsem už nezkoušel další :)

 147. Lenka říká:
  23. 1. 2017 v 13:12

  Niquitin neřeší vlastní závislost na nikotinu. Taky jsem jej kdysi zkoušela- žvýkačky odporné, pálivé chuti a chuť na cígo bylo pořád. spray- to samé. U mě jen vyhozené prachy. Pak jsem zkusila na doporučení lékaře Champix. Na základě jeho užívání budu mít 1.2.2017 pětileté výročí nekouření.

 148. Petr Krátký říká:
  6. 2. 2017 v 19:49

  No, s Niquitinem asi zkušeností moc nemáš… Nemá žvýkačky… Za to já s nimi zkušenosti mám – používal jsem náplasti a díky nim už 10 měsíců nekouřím. Taky jsem slyšel o těch lécích, ale vzhledem k jejich ceně mi nepřijdou vhodnou metodou pro odvykání. I když jsou tyto léky na předpis, doplatek je hodně vysoký…:/ I v mém okolí znám lidi, kterým pomohly hlavně přípravky s nikotinem…

 149. Lidka Korálková říká:
  8. 2. 2017 v 21:58

  taky mi pomohl až niquitin. Koupila jsem si od něj náplasti a jejich cena byla srovnatelna s tim, co bych prokourila za dobu odvykání

 150. Iveta Podešvová říká:
  15. 2. 2017 v 19:12

  Já mám teda taky zkušenosti s náplastmi od Niquitinu a nemůžu si stěžovat. Po mnoha neúspěšných pokusech to byly právě náplasti, které mi jako jediné pomohly!

 151. Daniel Peša říká:
  22. 2. 2017 v 12:25

  Mám stejnou zkušenost. Oproti ceně cigaret, kterí bych vykouřil, to nebylo nijak závratné :)

 152. Veronika říká:
  15. 3. 2017 v 16:14

  ještě, že existuje elektronická cigareta. Kouřím už je z ní :-)

 153. MirekFrk říká:
  31. 5. 2017 v 16:44

  No já se toho bál taky… od té doby, co kouřím el. cigaretu, tak jsem celkem v klidu – už jsem i ten nikotin stáhl docela na minimum, když pomyslím, že ještě vloni jsem tohle dobou zvládal i jednu krabku denně. :/
  U e.cíga prý otrava nikotinem nehrozí… https://www.gallagher.cz/zdravi/lze-se-pri-vapingu-otravit-nikotinem/ ikdž nikdy neříkej, že něc nejde, nebo se najde bl*ec, co neví, že to nejde a udělá to, že jo? :D

 154. dr.midnight říká:
  4. 7. 2017 v 16:42

  Jmenuji se Whitney. Žiji na Novém Zélandu a jsem se vzal za osm let bez toho, abych si uvědomil nebo oteplil, dokud se problém nevyřešil v mém domě. Byl jsem vážně znepokojen a obtěžoval, protože nechci svého manžela ztratit jiné ženě. Já jsem šla do nemocnice, doktor mi řekl, že nemůžu otěhotnět znovu Myslel jsem, že jsem ztratil svého manžela a mého manželství already.i Rozhodl se prozkoumat internet forupdates na zdravém životě a narazil jsem na příběh o ženě, která Dr. Půlnoc jí pomohla představit si dítě. Rozhodl jsem se, že to zkusím proto, že to byl můj největší problém v životě. Kontaktoval jsem Dr.midnight e-mailem a řekl mu můj problém a ujistil mě, že mi pomůže, řekl mi, co dělat, co jsem udělal a teď jsem Matku dvojčat, které jsem porodila 10. února 2017. Slova nebudou stačit, aby vysvětlili, co tento muž udělal pro mě. Vím, že je někdo ve stejném stavu a máte pocit, že neexistuje žádný způsob. Naléhavě vás vyzývám, abyste se obrátili na Dr.midnight a teď jsem porodila dvojčata. A můj manžel mě teď miluje víc než dříve. Pokud potřebujete otěhotnět, kontaktujte jej na tomto e-mailu: dr.midnight5@gmail.com nebo jej můžete kontaktovat na telefonu +2347037137208,

 155. fatima říká:
  6. 7. 2017 v 18:49

  DÍKY K VELKÉM DR DR NEBEZPEČNÉ PRO ROZŠIŘENÍ MŮJ PROBLÉMŮ JEHO EMAIL JE (drsunnydsolution1@gmail.com
  Moje jméno je slečna Fatima, byla jsem manželkou s mým manželem po dobu 5 let, že jsme spolu žili šťastně spolu, a to až do doby, než cestoval do Austrálie na služební cestu, kde se setkal s touto dívkou a od té doby nenávidí mě a děti a miluju Jen ona. Tak když se můj manžel vrátil z cesty, řekl, že nechce, aby mě a mé děti znovu viděli, a tak nás vyhnal z domu a teď se chystá do Austrálie, aby viděl tu druhou ženu. Takže já a moje děti jsem teď byla tak frustrovaná a já jsem jen zůstal se svou maminkou a nebyl jsem se zacházet dobře, protože moje matka se oženil s jiným mužem po smrti mého otce, takže muž, kterého se provdala, se jí nelíbilo dobře, A moje děti byly tak zmatené a já jsem hledal způsob, jak dostat svého manžela zpět domů, protože ho miluji a miluju tolik, takže jeden den, když jsem procházel na svém počítači, jsem viděl svědectví o tomto kouzelním kolečko DR Sunny, svědectví Sdílená na internetu dámou a to mě působivě zapůsobilo, taky si myslím, že to vyzkouším. Zpočátku jsem byl strach, ale když jsem si myslel, co já a moje děti procházejí, tak jsem ho kontaktoval a on mi řekl, aby zůstal klidný jen 24 hodin, že se můj manžel vrátí ke mně a ke svému nejlepšímu překvapení jsem dostal volání Od svého manžela druhý den se ptala po dětech a volala DR Sunny a řekl, že se vaše problémy řeší moje dítě. Tak to bylo to, jak mám svou rodinu zpátky po dlouhém stresu brzdit špatnou paní tak se všemi těmi pomoci od DR Sunny, chci vás všichni na tomto fóru se ke mně připojit, abych řekl obrovské díky DR Sunny a já Také rady pro každého v takových nebo podobných problémech nebo jakýkoli druh problémů by se měl také obrátit na jeho e-mail) (drsunnydsolution1@gmail.com) je řešením všech vašich problémů a problémů v životě. Opět jeho e-mailová adresa je (drsunnydsolution1@gmail.com)

  JE ZVLÁŠTNÍ V NÁSLEDUJÍCÍ SPELL.

  (1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět.

  (2) pokud máte vždycky špatné sny.

  (3) Chcete-li být ve vaší kanceláři povýšeni.

  (4) Pokud chcete, aby ženy / muži běhali po vás.

  (5) Pokud chcete dítě.

  (6) Pokud chcete být bohatí.

  (7) Pokud chcete, aby váš manžel / manželka byl vaším navždy.

  (8) Pokud potřebujete finanční pomoc.

  (9) Jak jste byli scammed a chcete získat zpět ztracené peníze.

  (10), pokud chcete zastavit rozvod.

  (11), pokud chcete rozvodit svého manžela.

  (12), pokud chcete, aby vaše přání byla udělena.

  (13) Těhotenské kouzlo otevírat dítě

  (14) Zaručte, že vyhrajete znepokojující soudní případy a rozvod bez ohledu na to, jakou fázi

  (15) Zastavte manželství nebo vztah, aby se nerozlouskali.

  (16) jestliže trpíte nějakou nemocí (H I V), (RAPORT) nebo jakoukoliv nemoc.

  (17), pokud potřebujete modlitby za osvobození pro vaše dítě nebo pro sebe.

  Znovu se ujistěte, že s ním budete kontaktovat, pokud máte nějaký problém, který vám pomůže. Jeho e-mailová adresa je (drsunnydsolution1@gmail.com) okamžitě ho kontaktovat …. zavolejte mu číslo nebo co ho napište +2348077620669

 156. suzi říká:
  16. 7. 2017 v 16:45

  Jmenuji se Andrea Suzi, já jsem tady dát trochu svědectví, jak jsem znovusjednotit se svým přítelem zpět. můj přítel a já jsme byli rádi, pokud bych mohl říct, a nikdy jsem si myslel, jsme se rozešli. Když jeho bratranec zemřel při tragické autonehodě Vrátil se Philippine po dobu jednoho týdne, aby se svou rodinou. Nemohl jsem jít Protože jsem byl ve středu zábavné ven z města pro mou práci. Nezdálo se rozrušil jsem nemohla jít, tak jsem ho nechal být. Další věc, že ​​vím, že znovu připojit se starým přítelem ze střední školy dělal on měl zamilovanost lety a Začali muset záležitost! Neměl jsem ponětí, co to děje až do jednoho měsíce poté, co se vrátil z Philippine.He pokračoval být s ní a já viděl, až jsem chytil ho testovat ji na jednu noc. konfrontoval jsem ho a on mi řekl pravdu o tom, co se stalo. Rozešli jsme se a šli každý svou cestou. Ani jeden z nás bojovali o našem vztahu. Byl jsem naštvaný a nerozhodl být rozrušený o tom a jen držet ho v pohybu. Potom asi po měsíci nemluví s ním jsem se stal smutný. Chtěl jsem, aby mi řekl, že jsem chtěl být se mnou a ne s ní. Volám do mého starého přítele, a ona mi řekla, aby si nedělal starosti, a ona mi dát tento kontakt otce e-mailový kouzlo lásky, okamžitě jsem se obrátit na muže a řekl mu všechno můj problém se svým milencem, aby projít měsíc, a on odpoví a řekl mi, že na starosti a slibují, že pomůže ven.
  během příštího týdne, mě totálně pomohl! Hej, co mohl, aby ho, aby mi chybět hodně místa, kde se chtěl znovu vrátit ke mně. Měl hodně lítosti a cítil se špatně za to bojovat, aby mě a pro podvádění na mě vůbec. se vrátil a omlouváme se mi za všechno, Cení si náš vztah mnohem více a jsme spolu šťastní teď! Proto můžete dostat své milence zpět s pomocí tohoto otce zavolal Dregbo, kontaktujte jej přes své soukromé e-mail: dregbosolutioncenter@gmail.com a získat své štěstí zpět.

 157. Smithe358 říká:
  5. 10. 2017 v 23:56

  I have read several good stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting. I surprise how much effort you put to make such a magnificent informative web site. kdkdbbeedebdcddd

 158. Pharme168 říká:
  6. 10. 2017 v 12:43

  Hello!viagra from india

 159. cheap_viagra říká:
  11. 10. 2017 v 4:10

  Hello!
  cheap viagra , cialis cheap , cheap viagra , cialis cheap , cialis cheap ,

 160. ten říká:
  14. 10. 2017 v 8:58

  Incidentally I have been ordering top ten personal loan lenders and Cialis not for the first month.

 161. generic říká:
  23. 11. 2017 v 9:12

  What is viagra generic low price for women – and does it even exist?

 162. come říká:
  15. 12. 2017 v 10:04

  Thai men don’t need viagra come far or other pharmaceutical props for their equipment.

 163. cialis říká:
  7. 1. 2018 v 10:24

  Nothing found for generisches cialis kaufe-ontario-canada .

 164. cialis říká:
  31. 1. 2018 v 11:02

  Some kind of sexual stimulation should be applied for an erection to take place with los cialis uk compran paypal.

 165. 20 říká:
  5. 3. 2018 v 11:45

  cialis 20 mg how to use generic , online pharmacy for cialis .

 166. online říká:
  24. 4. 2018 v 8:37

  Expensive women buy online viagra brand name but women viagra not work for the side grease Oh and if.

 167. Safina říká:
  10. 5. 2018 v 2:12

  SVĚDECTVÍ:

  Jmenuji se Safina jsem z Los Angeles, jsem zde, abych svědčil o skvělé práci velkého kouzelníka, který mi pomohl se všemi svými problémy dnes jsem šťastný kvůli němu, všechno začalo v roce 2002, kdy jsem byl ženatý s mužem Johanem Smithem UK, mě po 15 letech manželství unavuje a není žádné dítě a věci jsou pro nás těžké, finančně jsme nebyli v pořádku a můj manžel se snaží o rozvod, jen aby mě žil sám a tvářil se životu, modlil jsem se k Bohu abych ho vrátil, až do roku 2016, kdy jsem se seznámil s přítelem, který mě odkázal na doktorku Odii kouzelnou kolečku, která jí pomáhala s vlastními problémy, povzbudila jsem mé vlastní a kontaktovala ho, první věc, kterou řekl, bylo, že mé problémy jsou u konce od kontaktovali ho za pomoc. Věřím mu a zeptám se ho, co mám dělat dál, řekl mi, co mám dělat, a poté řekl, že se můj manžel vrátí ke mně, aby mě prosil o kolena za 24 hodin, to bylo po 10 letech rozvodu, překvapivě po jeho práci, můj manžel přišel prosit na kolenou, naléhavě ho přijal a informoval o tom Dr. Odii, řekl, že pro mě bude hodit Money Spell, aby moje rodina byla finančně zvýhodněná a pracoval jsem s ním po 48 hodinách všude jít lidé milují mě a mé podnikání se pohybuje dopředu za to nejlepší, teď jsem šťastná a ráda informovala svět, že je to nejsilnější člověk, se kterým jsem se setkal kdekoliv na světě, že má řešení jakéhokoliv problému, který máš, on není peníze vědomí, že pomůže a počkat, dokud jste v pořádku před očekáváním jeho ocenění, takže moji bratři a sestra, pokud jste v jakékoli situaci a potřebují pomoc i poradenství, měli byste kontaktovat Dr. Odii dnes a vaše problémy vyřešeny. Zde je jeho email: odiasolutioncenter@gmail.com a jeho číslo Whatsapp: +2349065101630 a Viber číslo: +27638836445. pro vás, kteří potřebují pomoc, a pro ty, kteří mi chtějí za mnou děkovat za dobrou práci.

 168. Sofija Emerik říká:
  24. 7. 2018 v 12:49

  Velké svědectví

 169. Sofija Emerik říká:
  24. 7. 2018 v 12:50

  To je mé svědectví o dobré práci Dr. Isikolo, kteří mi pomáhají …. Jsem Sofija Emerik. A je mi líto, že jsem to uvedl na síť, ale budu muset tímto světem špičkové kouzelník, který přivedl zpátky svého manžela, který mě nechal venku za poslední 3 roky, jsem se nakonec setkal s tímto mužem na blogu vysílání jednoho z nich je klient pro pomoc , vysvětlil jsem mu všechno a vyprávěl mi o kouzelníku, o kterém se dozvěděl, a on mi dal e-mailovou adresu, abych napsal kouzelníkovi, aby mi řekl mým problémům. Za pouhé 2 dny se můj manžel vrátil ke mně. Jen chci vám poděkovat tomuto pravdivému a upřímnému kouzelníkovi, pane, všechno, co jste řekli, se stalo a děkuji vám, pane. Prosím, řekněte každému, kdo hledá nějaké řešení problému, rád bych se laskavě poradil s tímto kouzelníkem, je skutečný, je mocný a to, co kouzelník říká, je to, co se stane, protože všechno, co kouzelník řekl stalo se mi. Můžete jej laskavě kontaktovat na: jeho e-mailová adresa je isikolosolutionhome@gmail.com. volání nebo Whatsapp nebo Viber ho na +2348133261196.

 170. Barbara Ogar říká:
  1. 8. 2018 v 11:22

  To je mé svědectví o dobré práci Dr. Isikolo, kteří mi pomáhají. Jsem Barbara Ogarová. A je mi líto, že jsem to uvedl na síť, ale budu muset tímhle špičkovým kouzelníkem světa, který přivedl zpět svého manžela, který mě zanechal za uplynulé 2 roky, nakonec jsem se s tímto člověkem setkal na blogu vysílaném jedním z klientů pro pomoc , vysvětlil jsem mu všechno a vyprávěl mi o kouzelníku, o kterém se dozvěděl, a on mi dal e-mailovou adresu, abych napsal kouzelníkovi, aby mi řekl mým problémům. Za pouhé 2 dny se můj manžel vrátil ke mně. Jen chci vám poděkovat tomuto pravdivému a upřímnému kouzelníkovi, pane, všechno, co jste řekli, se stalo a děkuji vám, pane. Prosím, řekněte každému, kdo hledá nějaké řešení problému, rád bych se laskavě poradil s tímto kouzelníkem, je skutečný, je mocný a to, co kouzelník říká, je to, co se stane, protože všechno, co kouzelník řekl stalo se mi. Můžete jej laskavě kontaktovat na své e-mailové adrese isikolosolutionhome@gmail.com. volání nebo Whatsapp nebo Viber ho na +2348133261196

 171. Hellen koger říká:
  5. 8. 2018 v 14:27

  O MŮJ ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH

  Jmenuji se Hellen Koger, jsem z Skotska, chci se podělit o skvělé zprávy o mém životě všem a těm, kteří potřebují pomoc i v jejich životě. Po dobu 6 let trpím, můj manžel mě opustil a šel dál vzít jinou ženu jen proto, že jeho rodina mě nemiluje, také proto, že jsem mu nedokázala dát dítě, byla jsem v slzách po dobu 6 let trpí, protože když se můj manžel rozvedl, hledal jsem kouzelník, který mi pomohl on-line setkali se tolik kouzelníků, ze mě všechny shromáždili, aniž mi pomohli, ale 14. května 2018 jsem viděl místo ženy online, která sdílí dobrou práci kouzelníka s názvem Dr. Odia, musím odvahu kontaktovat ho, když jsem ho kontaktoval, řekl mi, že můj problém byl vyřešen, protože jsem se s ním spojil, po jeho kouzelném odlévání mi řekl, že se můj manžel vrátí ke mně za necelých 24 hodin, což mi se stalo překvapivě, Řekla mi, že můj manžel říkáme, abych se mi omluvila. ihned poté, co mi to všechno řekl, můj manžel mi zavolal telefonem a začal mě prosit, abych ho přijal zpět po 6 letech rozvedení. dnes sděluji tuto zprávu, protože chci, aby svět věděl o něm a jeho dobré práci. Jsem také velmi ráda, že jsem těhotná teď po svém těhotenském kouzlení a pro ty z vás, kteří potřebují nějaký druh pomoci, problém s penězi, problém s penězi, pojmenujte ji, rád kontaktujete Dr. Odia dnes a máte problém vyřešen tady jsou jeho kontaktní údaje Email: odiasolutioncenter@gmail.com, Pro přímé volání a Viber Chat Číslo: +27638836445.

 172. custom říká:
  17. 9. 2018 v 16:39

  Indian http://metropoliscomix.com/ tablets for women .

Zanechte komentář

Vyplňte osobní údaje:
Text příspěvku:
Odeslání příspěvku
NAVRCHOLU.cz
TOPlist