Třetí důvod: Peníze

Publikováno 18. 10. 2007 v 0:01

prachyMalá kalkulace toho, kolik to kouření vlastně stojí peněz. Pro mě to tedy je překvapení, čekal jsem, že to bude méně.

Přímá úspora

Vypočítám, kolik ušetřím příští rok na cigaretách. Vykouřím krabičku Camelek denně, tedy 64 Kč (pokud se nebude zdražovat).

Nějakou dobu mám v hlavě pár věcí, které bych si chtěl koupit, tak je k tomu zkusím přirovnat

Týdně 7 x 64 Kč = 447 Kč

Měsíčně 30 x 64 Kč = 1920 Kč

Ročně 366 x 64 Kč = 23 424 Kč!

Plus nějaké ty sirky, zapalovače a podobně. A máme přímé náklady: přes dvacet pět tisíc ročně. Trošku hrozivé že, když si člověk uvědomí, že tolik ho stojí věc, která kromě přímé likvidace zdraví nepřináší nic dalšího. Kdybych kouřil do sedmdesáti, tak prokouřím milion (při současných cenách).

Nepřímá úspora

Těžko počítat, ale bude toho taky dost.

Tohle už nebudou úspory nijak markatní, ale v celkovém součtu taky nějakou tu tisícovku ročně dají.

Přidat do záložek na Jagg.cz

Přečíst komentáře

 1. braggart říká:
  18. 10. 2007 v 22:31

  Nevím, obávám se, že těch orbitek padne daleko víc a stejně nepřestaneš… Já jsem kdysi uvažoval podobně a nepřestal jsem. Ale pak jsem své uvažování změnil, přestal jsem a nemám s tím problém. Tyto stránky mi byly inspirací k článku, kde popisuji, jak jsem přestával a přestal kouřit já:
  http://v-blok.nikde.cz/index.php?id=17

  Takže když to vezmu podle svých zkušeností, tvé prohlášení, že 1.12. končíš s kouřením, tě učiní štvancem… Nezávidím ti…

 2. Multimotyl říká:
  19. 10. 2007 v 0:05

  Braggarte díky za super článek. Našel jsem v něm spoustu inspirace!

  Myslím, že štvancem mě to neučiní. Sice čekám, že mě ke kouření bude pár lidí svádět, ale myslím, že kdybych kouřil dál, tak bych se styděl i za ušima. Tenhle web je jedna velká motivace!

 3. gemailer říká:
  19. 10. 2007 v 8:37

  Je mi téměř 40 a kouřím od 15 let. Několikrát jsem s tím už taky seknul, ale zatím pokaždé „nastala recidiva“. Nejdelší nekuřácké období bylo asi 6 měsíců a důvody proč jsem zase začal byly různé. Je fakt že krabičku denně nespotřebuju, ale myslím že množství není až tak podstatné. Teď shodou okolností zase přestávám. Poslední cígo bylo v úterý 16.10. kolem 14. hodiny a jako vždy si říkám že bylo opravdu poslední v životě, ale protože se znám, tak o tom současně pochybuju. Chystal jsem se na to už delší dobu, za poslední týdny jsem si několikrát po posledním cigáru z krabičky řekl že další si už nekoupím, ale vždycky se to stalo.
  Mám několik zřejmě dost dobrých důvodů proč přestat. Prvním je ten, že spoustu mých známých kouřit přestalo (i ti do kterých bych to býval neřekl) – na „stará kolena“ je fakt asi lepší přestat. Dalším důvodem byla poslední návštěva zubaře, když jeho první reakce poté co jsem otevřel tlamu byla taková že přirovnal můj krk zevnitř k neudržované komínové rouře a mám prý být rád že si tam nevidím. Pak jsou tu u důvody finanční – měsíčně mně tenhle koníček přijde na 700 Kč což mně sice neruinuje, ale spočetl jsem si že za rok nekouření bych si teoreticky měl ušetřit na pěkný nový kolo, který mám v plánu si koupit. Ten asi nejdůležitější důvod je uvědomění si té závislosti – a je to pro mně pocit sakra nepříjemnej. Cigáro se pro mně stalo součástí života a já se tomu podřídil – musím se vrátit po sámošky (zapomněl jsem si je koupit), na delší cestu se bez nich nevydám, udělám něco (ale nejdřív si dám cígo), těch situací je spousta. Naplno jsem si to uvědomil v situaci, kdy jsem se vypravoval někam s rodinou a vyvinulo se to tak že mi bylo jasné že to cigáro před odchodem si už dát nestihnu, pokud si zbytek rodiny prostě nepohne a přípravu na odchod neurychlí. Začal jsem na všechny tlačit ať si pospíší, samozřejmě jsem neuvedl pravý důvod proč, ale ta chvíle na cigáro pro mně byla v ten okamžik to nejdůležitější na světě. Ta panika, že cigárko nestihnu … O několik hodin později jsem nad tím přemýšlel a normálně jsem se za sebe styděl.
  Samozřejmě jsou i důvody pro nepřestávat. Zdravotní potíže nemám, přiměřeně věku i sportuju a nemám pocit že kdybych nekouřil, že by se mi žilo a sportovalo lépe. A pak ty rituály který si prostě bez cigára nedovedu představit – při cestě z oběda, před spaním, o přestávce v divadle nebo na hokeji – vždyť to tak dělám už léta … Taky cigáro za odměnu – teď jsem nekouřil dva dny, klidně si můžu dát a až spotřebuju krabičku, tak zase přestanu.
  Držím palce multimotýlovi a všem ostatním, kteří se k němu připojí. Že bych ještě pár dní pokouřil a přidal se k nim taky až od 1. prosince???

 4. Stejz říká:
  19. 10. 2007 v 8:49

  Dobre, ale co kdyz to prece jenom nezvladnes? Ty vis ze ja taky kourim ,ale toto je neco jako rozhodnuti napriklad,ze uz nebudes jist maso. Nebojis se toho? Bude to masakr, ale malo ktery kurak tohle zvladne. S tim asymptotickym kourenim t.j. POCET CIGARET blizici se k nule v zavislosti na ubyvajici dny jsem myslel vazne. Co si o tomto myslis? Mej se!

 5. Multimotyl říká:
  19. 10. 2007 v 12:12

  Stejzi není to jako rozhodnutí nejíst maso. Je to jako rozhodnutí nejíst denně čtvrt kila bůčku. Tak to beru já.

  Gemailere přidejte se, to, že jste se za sebe styděl když jste byl s rodinkou na odchodu je myslím docela pádný důvod.

 6. Milen říká:
  19. 10. 2007 v 23:34

  Pokud přestaneš kouřit,tak absťák přijde až po třech měsících.To jsem zažila.Do té doby mě ničila jen chuť si zapálit“hrozná!!Pak to bylo horší.Byla jsem náladová,zuřivá a nešťastná.Nevěděla jsem ani proč a bylo to doma na rozvod.Můj muž měl se mnou hroší trpělivost.Sama jsem se utěšovala,že „jsem machr a nikdo na mě nemá“.Byla a dodnes jsem pyšná a hrdá.Byl to výkon,který stojí za to.Měla jsem začít dříve.17let nekouřím.Drž se!!

 7. Multimotyl říká:
  21. 10. 2007 v 11:10

  Milen taky jsem si vědom, že ty absťáky můžou přicházet ve vlnách. O všem tady budu postupně psát. Gratuluji k tomu, že jste to překonala. A řeknu vám, podle toho co pozoruji ve svém okolí a co píší lidé mě sem do komentářů: jste machr. Lidí, kteří přestávají kouřit jsou stovky, naneštěstí to zvládnou jen Ti nejodhodlanější jedinci.

 8. Bitola říká:
  15. 11. 2007 v 13:57

  Zcela a úplně souhlasím s Braggartem – teda ani ne tak s tvrzením, že budeš štvancem (tím už vlastně jsi, že ano), ale s jeho metodou „jsem nekuřák“…
  Jsem kuřačka a poměrně náruživá (především posilněna alkoholem jaksi odpaluju jednu od druhé a, pravda, alkoholem se posiluju možná také nepřiměřeně často), ale tak nějak, ani nevím jak, vím, že s tím jednou šlahnu..až příjde ten den D..a ten příjde!!
  Jinak přeju ani ne tak štěstí jako spíš pevnou, a to setsakramentsky pevnou, vůli.

 9. multimotyl říká:
  16. 11. 2007 v 1:26

  Bitolo díky moc. Vyjde to. Každá krabička, kterou si teď koupím je pro mě horší.

 10. Leona říká:
  1. 12. 2007 v 21:44

  Ahojky všem…jsem taky jedna z těch,co přestávají kouřit.Pro mě bylo nejtěžší to rozhodnutí…teď.Lepim si nikotinový náplasti,bez nich bych to nejspíš nezvládla,ale ta investice není proti cigaretám nijak vyšší,navíc už mi stačí lepit si jen půlku na den,takže i tim ušetřim.Člověk do toho rád investuje,jestli o odvyknutí opravdu stojí,někdy ale dostanu zlost při představě,že kdejakýmu feťákovi stát v odvykání pomáhá a na kuřáky se zapomělo.Vždyť i cigareta je lehká droga.Njn,bohužel je to tak,tak nezbývá než si za svou hloupost z mládí zaplatit sám.Přestáváme kouřit spolu s manželem,což je opravdu fajn.Zní to jako vtip,ale pracuju v tabáku.Je to jako by gemblér dělal obsluhu v herně.Ikdyž je fakt,že vidim ty…rostoucí ceny denně,tak že mě to nijak nesvádí.Co ale pozoruju,je že podobných jako jsem já nebo vy tady přibývá.To za chvíli náš tabákový průmysl ty ceny našponuje tak moc aby se uživili,že kouřit už budou jen opravdoví zavodaři…a tak to je jedině dobře.Přeji všem odvážným a odhodlaným…zlomte vaz:))

 11. IGI říká:
  17. 12. 2007 v 2:55

  ahojte je mi 19 a od nejakych 15 kourim 20 denne.Parkrat jsem zkousel prestat ale stejne jsem si za den musel od nekoho potahnout,je to tezke prestat kdy z bydlim s matkou ktera kouri,mam pritelkyni ktera kouri,otec kouri ,babicka kouri 50let povedlo se ji na rok prestat ale stejne zacala.Myslim si ze potom nema cenu ani smysl si kupovat nejake zvykacky,nebo naplasti v takovych
  podminkach stejne nezaberou.

 12. IGI říká:
  17. 12. 2007 v 3:04

  I pres to co jsem ted napsal jsem si ted 17.12.2007 2:00hod zapalil posledni cigaretu,protoze me tato stranka motivovala a zkusim s tim prestat ikdyz tomu neverim jdu spat zitra napisu jak
  to se mnou dale probiha drzte palce a piste mozna me mozna nekomu jinemu pomuzete :-)

 13. vik říká:
  26. 12. 2007 v 8:34

  V současné době nekouřím 14 dní,předtím cca 6-7 týdnů max 3 cíga denně,a to vše po 25 letech,v poslední době mne to stálo zhruba 2500,00 měsíčně a od ledna to bude ještě horší.V podstatě jsem se na to chystal a mluvil o tom už dva roky,na cigáro myslím zhruba celý den,ale taková ta vlna je tak 5x denně,ale musím si říkat,že nejsem přece sračka,abych s tím zase začal.Nejvíc jsem se bál toho prvního dne.ale dnes už je to v pohodě,mám docela drahé hobby,takže to byl také jeden z důvodů,další důvod -mám malého syna a jednou bych ho rád poslal do života jako dospělého a vzhledem k tomu,že mi je už dost přes čtyřicet,tak bych měl mít rozum.Držím všem co se o to snaží palce,snad to vyjde.

 14. Lucka říká:
  7. 4. 2008 v 9:54

  Ahoj lidičky! Tak jsem 4.4. přestala taky kouřit. Zatím se držím a su zvědavá jak dlouho to vydržím. Snad to klapne. Moc bych to chtěla.
  Už kouřím od svých 15 let a teď mi bude v pátek 24. Tak mi držte palce ať to ustojím. Zatím to vypadá slibně. Už jsem byla 2x v hospodě, mladej mi doma hulí a zatím su v klidu. Akorát dnes je mi nějak mizerně. Tak nějak nevím čím to je, jestli nějakej absťák nebo prostě bacil v krku…?
  Každopádně jak tady Leona psala, že se pomáhá jen feťákům a kuřákům ne, tak to není pravda. Mrkněte na svý pojišťovny na co přispívaj. Je tam, že přispívaj 1000kč na odvykačku v protikuřáckým centru….

 15. Rosťa říká:
  14. 9. 2008 v 20:05

  Když jsem přestal kouřit, tak první týden byl jeden z nejhorších, co jsem kdy zažil. Návaly vzteku mě přepadaly kdykoliv se jim zachtělo. Taky jsem si v jedné takové chvilce zlomil kost v dlani. Hahaha. Pak přišly 3 týdny pocení, chutí a roztěkanosti. A od té doby je už všechno relativně v pohodě, život chutná líp než chutnal posledních 10 let, dokonce i voní, jak už dlouho ne. Tak jsem dost přibral. Ale přes to přezevšechno bych už kouřit nezačal. Už je to skoro rok co jsem skončil a jsem na sebe pyšnej ;-)

 16. slonikk říká:
  15. 5. 2009 v 14:44

  A co třeba takováhle úspora:

  Gauloises Blondes 3,5 krabičky á 65,- (nyní již 72,-)

  To je 228,- denně neboli 6825,- měsíčně neboli 83038,- ročně; dneska by to bylo už skoro 92 tisíc za rok. Přestal jsem po 4 neúspěšných pokusech naráz téměř na den přesně před dvěma lety. A musím říct, že si těch ušetřených více než 160 tisíc utratil daleko smysluplněji.
  Bohužel než se to povedlo, utratil jsem za cigára skoro 3/4 milionu korun :-(

 17. Himek říká:
  24. 5. 2009 v 22:32

  Ahoj :) To přirovnávání je parádní věc, ale když nekouřím tak utrácím víc na každé věci (mám žízeň doma se napiju…nekouřím, muzu si koupit ledový čaj)….atd atd, tak na to bacha :) jinak parádní je taky tenhle návod :

  http://www.dwich.cz/cs/obsah/jak-prestat-kourit-behem-21-dni/#prepare

  rada: nečtěte si dopředu kapitoly, už ze zvědavosti, co vám budou pořád radit pak vydržíte nekouřit poměrně dlouho…naposledy jsem vydržel po 3 letech (tradičně…prumerne krabicka denne) 20 dní a ted si jedu znovu snad uz nastálo, tak držím palce i Vám!

 18. GaySTEELE říká:
  12. 8. 2010 v 12:29

  Some time ago, I really needed to buy a good car for my business but I didn’t earn enough money and could not order something. Thank heaven my mate adviced to try to take the mortgage loans from trustworthy creditors. Thence, I acted that and used to be satisfied with my short term loan.

 19. david říká:
  4. 7. 2012 v 11:46

  Dobrý den
  Chtěl jsem se zeptat ma-li někdo skušenosti s biorezonancí a odvikáním kouření?
  Díky za odpověď
  S pozdravem David

 20. Rock říká:
  24. 10. 2012 v 12:51

  díky eGo el cigaretě rozhodně ušetříte než z normálním tabákem. Mrkněte na pár článků o ní na http://egoelektronickacigareta.cz/

 21. Hanka říká:
  18. 3. 2013 v 7:20

  Ahoj, obdivuji všechny, kteří přestali. Chci taky přestat kouřit. Mé okolí ani neví, že kouřím, vždy jsem to dělala tajně (2roky). Takže nemám ani podporu. Snad to zvládnu.

 22. Lenka říká:
  10. 10. 2013 v 10:36

  Nekouřím 20 měsíců s počáteční pomocí léku Champix.

 23. Martens10 říká:
  20. 3. 2014 v 9:39

  Mám za sebou dvacet dnů.Držím se,ale………

 24. louis vuitton sale říká:
  30. 12. 2014 v 13:38

  louis vuitton sale…

  http://www.juiceadv.com/lv.phpcheap louis vuitton…

 25. petrd říká:
  6. 5. 2016 v 11:17

  Myslím že peníze jsou důležitým faktorem, to pomohlo mě. nedokázal jsem ihned přestat ze dne na den ale pořídil jsem si e-cigaretu z http://www.gallagher.cz/elektronicke-cigarety/elektronicke-cigarety-joyetech/ a vypočítal jsem, že jsem ušetřil za každodenní kouření fakt dost peněz. Navíc mi to pomohlo přestat cpát do sebe dehet a další látky, takže za mě dobrý krok. Teď se chci zbavit i e-cigarety.

  Lenka tu z miňovala Champix. Můžete mi napsat něčí zkušenosti, jestli to funguje a jak přesně? Díky za radu.

 26. and říká:
  13. 10. 2017 v 17:15

  Sex enhancer for men: Herbal viagra and adderall A natural sex enhancer for men.

 27. best říká:
  14. 11. 2017 v 21:18

  the best site viagra prices us is much of Levitra, brand name or need a solid erection for about an hour.

 28. cialis říká:
  8. 12. 2017 v 8:44

  Funny best dose for daily buying cialis in mercury drugs vessels are found to more evident and stressed.

 29. cialis_überdosiert říká:
  29. 12. 2017 v 10:32

  History of generic pills for cheap cialis überdosiert cheaest professional world wide no .

 30. net říká:
  23. 1. 2018 v 9:31

  Your book there con net q cialis is for a generic cover, left, to return, they rely on more expensive.

 31. cialis říká:
  21. 2. 2018 v 9:22

  Viagra, four for recensioni cialis online and one for Levitra, said spokeswoman Susan Cruzan.

 32. before říká:
  11. 4. 2018 v 13:10

  It sounds like you would meet that definition and viagra before pharmacy may be useful for you.

 33. acheter říká:
  4. 5. 2018 v 12:00

  Buy cialis no prescription is there a generic for viagra acheter sur interne .

 34. writeaessay říká:
  18. 5. 2018 v 19:35

  write essay for me http://kfgdrtynhjg.com/...

  Wonderful material. Regards….

 35. writeaessay říká:
  27. 5. 2018 v 19:12

  write my college essay for me http://gsgfsdgfdhjhjhj.com/...

  Nicely put. Thanks a lot….

 36. Cialis 5 mg říká:
  29. 5. 2018 v 17:15

  cialis canada http://cialisky.com/...

  Superb advice. Thank you….

 37. Buy cialis online říká:
  30. 5. 2018 v 7:20

  cialis generique http://cialisiv.com/...

  Wow loads of great advice!…

 38. Cialis generic říká:
  2. 6. 2018 v 18:37

  cialis tablets http://kawanboni.com/...

  Cheers, Very good stuff!…

 39. Cialis online říká:
  11. 8. 2018 v 12:41

  cialis 20 mg best price http://cialisvi.com/...

  Effectively voiced of course! !…

 40. buy cialis online safely říká:
  29. 8. 2018 v 22:08

  200 cialis coupon http://cialisonla.com/...

  Lovely facts, Regards….

Zanechte komentář

Vyplňte osobní údaje:
Text příspěvku:
Odeslání příspěvku
NAVRCHOLU.cz
TOPlist